Warhammer Fantasy Roleplay Gamemaster's Screen

Vložil(a) Markus dne 08. 05. 2022, 20:53
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2019
Vypravěčská zástěna pro WFRP 4. edice s brožurkou nástrojů pro Vypravěče

Vypravěčská zástěna s referenčními tabulkami pro Gamemastera ve WFRP 4. edice, doprovazená 32stránkovou brožurkou s doplňujícími materiály.

Brožura přináší rady pro vedení hry ve světě Warhammeru, probírá různé motivy této hry, a jak s nimi pracovat. Přináší tipy k používání různých pravidel, včetně boje a mechaniky výhody, nebo volitelná pravidla pro optimalizaci větších bojů. K tomu pár připravených nehráčských postav a různé náhodné tabulky, např. pro „doomings“ nebo společnou minulost herní skupiny.

Kategorie produktu

2

Potřebujete vypravěčskou zástěnu pro WFRP? Tak si to kupte. Nepotřebujete, tak to jen kvůli té brožuře nestojí za to. It's that simple.

Zástěna s tabulkami na komplikované WFRP je dobrá věc, já jsem si její užitečnost zničil tím, že jsem tu hru houseruloval natolik, že je mi ta zástěna k ničemu. Kupoval jsem to aspoň kvůli brožuře (tomu se říká komplecionismus), což byla marnost.

Brožura v zásadě obsahuje pár článků o WFRP, jeho ladění a pár tipů do hry. Je to všechno velice obecné a povrchní. Ne špatné, přečetl jsem si to rád (o WFRP čtu rád), ale v zásadě na úrovni náhodného blogpostu, lehká inspirace, ale žádné zásadní úvahy a rady, co vám změní hru. Připravená NPC – řekněme si to na rovinu – nepoužijete. A tabulky doomings nebo společného původu jsou sice fajn, ale na Googlu najdete alternativu za pět vteřin. Celkově: v zásadě zbytečná „příručka“.