Eberron: Rising from the Last War

Vložil(a) ShadoWWW dne 14.07.2020, 12:27
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2019
Základní příručka představující steampunkový svět Eberron pro D&D 5e

Ať už na palubě vzdocholodi nebo vlaku, vydej se na vzrušující dobrodružství zahalená intrikami! Objev tajemství pohřbená roky ničivé války, v níž magické zbraně ohrožovaly celý kontinent. V poválečném světě se magie stává součástí všedního života a do Sharnu, města zázraků, kde se mrakodrapy tyčí vysoko nad mraky, pronikají odevšad příslušníci všech ras. Nalezneš své štěstí ve špinavých ulicích velkoměsta, nebo odhalíš tajemství strašidělných bojišť? Spřáhneš se s mocnými rody dračích znamení, bezohlednými rodinami, které ovládají celé národy? Vydáš se jako novinář, univerzitní výzkumník nebo vládní špion po stopách pravdy? Nebo naplníš svůj osud navzdory jizvám války?

Tato kniha poskytuje nástroje, které se budou hodit hráčům i Pánům jeskyně k objevování do steampunku laděného světa Eberron, ve kterém všudypřítomná magie dala za vznik vlakům, vzducholodím a jiným pokročilým technologiím. Součástí je i popis nového povolání zvaného „artificier“ (divutepec) a nestvůr zrozených v rámci prastarých vojsk válečné vřavy.

Určeno po hru
Svět
Kategorie produktu

3

Příručka má asi největší rozmanitost obsahu (věci k tvorbě postavy, nestvůry, mapy, předměty...). Popisy míst mají podivný střední rozsah, který je dlouhý na to aby vám předal jen základní informace, ale krátký na to abyste to místo mohli předvést tak jak je zamýšleno tvůrci světa. Největší zklamání pro mě byla absence jakékoli podpory pro zařazení techniky. Když pominu obrázky a že se zde občas v textu objeví nějaký stroj, působí to na mě, jako by se technika tomuto světu vyhýbala.