Noc krve

Vložil(a) Markus dne 04.03.2021, 09:22
5
Průměr: 4.5 (2 hlasy)
2021
Krátké atmosférické dobrodružství v hostinci uprostřed lesů

Blíží se večer a skupina by už brzy měla dorazit do hostince „U Muže v kápi“, který byl postavám doporučen jako místo vhodné k přespání. Bohužel, z ničeho nic se náhle zatáhne a přižene se prudká bouřka. Vše je brzy promoklé, všichni trpí pod nápory větru. Pokračovat v cestě je velmi náročné, hrozí prochlazení. Bohužel, není bezpečné jednoduše zastavit a počkat, až se bouře přežene. V okolním lese žije podle dříve
vyslechnutých příběhů mnoho podivných tvorů, které bouřka do úkrytu nezažene...

Česká fanouškovská adaptace – z části překlad, z části přebásnění a doplnění – warhammerovského dobrodružství Night of Blood do systému a prostředí Zapovězených zemí. Dobrodružství je velice věrné předloze. Vykresluje opevněný zájezdní hostinec uprostřed lesů, kde se postavy připletou do podivné situace.

Kategorie produktu
Designér

4

Konečně jsem si v roli Vypravěče zahrál Noc krve v Zapovězených zemích a nemusí mi připadat až tak hloupé ohodnotit něco, co jsem sám překládal a upravoval.

Původnímu Night of Blood jsem dal 4 hvězdy, stejné to bude i zde (kdyby to šlo, dám, stejně jako tam, o půl hvězdy víc). Sice jsem se snažil úpravami odstranit to, co mi u originálu vadilo, ale na něco holt člověk přijde až při reálném hraní:

- občas jsou informace rozsety v textu modulu trochu neštastně, mohl jsem to při úpravách nějak učesat, nebo alespoň přidat odkazy

- nebezpečnosti u různých způsobů přechodů řeky jsem mohl vytunit lépe, v naší hře zlodějka nic neřešila, zrekognoskovala terén, hópla po hlavě do řeky a dopadla vlastně nejlépe (ano, měla kliku při hodech, ale i tak).

Pozitiva, která ovšem jdou za autorem originálního modulu:

- skvělá zábava i pro Vypravěče, neboť v roli Hanse je třeba reagovat opatrně a občas značně improvizovat, navíc se dá vyřádit i v roli nebystrého Otta

5

Dobrodružství je velmi dobře připraveno. Odehráli jsme ho v systému Zapovězené Země jako zastávku postav v delší příběhové kampani a musím říct, že výborně funguje i pro zkušené postavy. V našem případě nastala "Noc krve" jak má být. Hráči hru hodnotili také velmi pozitivně.