Masks of Lankhmar

Vložil(a) Markus dne 20.11.2020, 09:28
4
Průměr: 4 (2 hlasy)
2015
Městské dobrodružství, kdy se postavy seznámí při okrádání bohatého kupce

Nevydařená loupež svede dohromady nepravděpodobnou partičku zlodějů a rozpoutá pátrání po zapomenutých pokladech ukrytých v městě černé tógy. Přežijí naši hrdinové pochybných morálních kvalit spletitou honičku, která je zavede na Plazu temných rozkoší a hluboko do jednoho z nejpodivnějších obydlí Lankhmaru? Má-li do toho cech zlodějů co mluvit, pak nikoli!

Dobrodružství pro 1. úroveň zasazené do města Lankhmaru z povídek Fritze Leibera. Je zamýšlené jako úvod do produktové řady DCC Lankhmar, ale vyšlo jako upoutávka dva roky před vydáním samotné krabicové sady. Je koncipované jako tzv. „meet“, tedy dobrodružství, jehož cílem je dát dohromady skupinu postav, které se zatím neznají (tím, že je vrhne přímo do akce), a odstartovat městskou kampaň.

Kategorie produktu
Designér
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

4

Dobre udelane startovni dobrodruzstvi pro Lankhmar. Spousta zapletek k rozehrani, a zvlast prvni dve tretiny jsou vyborne. Zaverecny dungeon je velmi linearni a tim padem trochu slabsi, protoze tam nejde delat nic moc vic nez proste jit dopredu a cekat, co na vas skoci, ale to je zase vyvazeno jeho relativni zajimavosti a originalitou. 

Pro start mestske kampane je to skvele a nabizi spoustu hacku a zapletek k dalsimu pokracovani.

4

Dobrodružství je koncipované v zásadě jako dvě vloupačky. Při té první se hráči snaží vykrást pokladnici domu, ve kterém právě smetánka pořádá maškarní večírek. I kdybyste nechtěli hrát zbytek dobrodružství, které tuhle příležitost využívá k seznámení postav in medias res, vřele doporučuji tuhle pasáž vykrást do jakékoli jiné kampaně – potřebujete vloupačku? Berte tuhle, je fakt dobrá.

Dál se rozjíždí sekvence událostí, které vyvrcholí návštěvou dávného svatostánku, ze kterého se mezitím stal slum. Dobrodružství je dost lineární, ale při hraní se ukázalo být zábavné. Nabízí spoustu přesahů do další kampaně: hráči si v něm udělají přátele i nepřátele, navštíví místa, na která se možná budou vracet a tak dále. Jako seznamovací úvod do městské sword & sorcery kampaně je parádní, ale dá se určitě vykrást i pro jiné účely.

Dobrodružství jsme hráli a rovnou to hraní i streamovali. Tady jsou záznamy a můj podrobnější rozbor.

Zkrátka: příjemné městské pohodové dobrodružství, které vám sice nevyrazí dech, ale jako příjemná zábava na dva večery postačí. Lineární struktura je problematická, může vznikat efekt „Hmm, tak co tam máš dál?“. Ale kompenzuje se to pamětihodností setkání.