Jednorožec

Napsal uživatel Markus dne 21.06.2020, 10:11
1
Průměr: 1 (1 hlas)
2019
Romantický fantasy příběh o vypátrání a polapení bájného jednorožce.

Sám kníže Bludnovského kraje pověří družinu úkolem – chytit živého jednorožce. Jelikož dcera knížete v příštím roce oslaví plnoletost, rozhodl se jí darovat jednorožce jako dárek k narozeninám a zároveň jako dar zásnubní. Postavy mají několik pokusů na splnění úkolu. Čas je vyměřován vždy krajními lunárními fázemi mezi měsíčním novem a úplňkem. Pomůcky a nástroje potřebné pro splnění úkolu mají jen krátkodobé účinky. Případný lovecký neúspěch je možné napravit opakovanými pokusy s dokonalejší taktikou, nejdéle však do osmnáctých narozenin Miriam. Postupem času bude družina konfrontována s dalšími cizími postavami, které po jednorožci z nějakého důvodu rovněž touží.

Jednorožec je volné dobrodružství, ve kterém mají hráči za úkol vypravit se do čarovného lesa a chytit jednorožce pro knížecí dceru.

Určeno po hru
Kategorie produktu

1

Jednorožec na mě působí jak změť náhodných poznámek, které si někdo udělal pro potřeby vlastní hry, ale už je nerozpracoval do modulu, který bych po něm dokázal hrát. Teoreticky má jít o „volné dobrodružství“, které jenom předestře dostatečně pestré prostředí a nechá hráče, ať si v něm dělají, co chtějí. To bohužel naráží na to, že celé prostředí je popsané jen vágně ve stylu atmosférického textu. Například k lesu, kde se má jednorožec chytat, dostanete pár poetických větiček, ale žádnou jasnou lokaci, překážku, problém... žádnou hratelnou situaci. Anebo dobrodružství třeba chce pracovat s fázemi měsíce, a dokonce k tomu má obrázky na vytištění, ale vy se nedozvíte nic než to, že existují nějaké fáze měsíce. Chce budovat časovou tíseň, ale neobsahuje nic, co by ji budovalo. Atd. - prostě není dopracované do hratelných situací. A do toho je to všechno organizované strašně zmatečně.

Takže je to v zásadě jen pěkný námět, ale jestli z toho chcete dostat dobrodružství, budete si ho muset vymyslet sami.

Víc tady v recenzi.