Rogue Trader

Vložil(a) Gediman dne 18. 05. 2020, 18:37
4
Průměr: 4 (4 hlasů)
2009
RPG hra z prostředí Warhammer 40.000

Toto RPG z prostředí W40k se zaměřuje na Rogue Tradery - imperiální dobyvatele, průzkumníky a korzáry v jedné osobě - a jejich podřízené posádky. Používá stejný systém, jako ostatní hry série. Postavy si pořídí vesmírnou loď, létají na průzkumné výpravy a objevují nové světy a formy života. Jejich cílem je rozšiřovat hranice Impéria, k čemuž hráčům může pomoci nepovinný systém poslání. Příručka obsahuje samozřejmě pravidla pro vesmírné lodě a vesmírné bitvy.

Rodina RPG her

Externí recenze a shrnutí

gediman.cz Gediman Recenze na Rogue Trader

5

Pokračování Dark Heresy. Asi by to stačilo jako dodatek k DH, ale to by FFG tolik nevydělalo. Z dodatků už není cítit to nadšení, které na mě dýchlo z prvních dodatků k DH. Každopádně je to zajímavý pohled na fungování Říše a na to co se děje na jejích hranicích.

Za mě  tedy zcela zaujatých 5* 

4

Série od FFG je pojata dobře v tom smyslu, že každá její hra se zaměřuje na jiný aspekt W40k. Tahle je o průzkumu a dobývání vesmíru. Pravidla pro sestavení vesmírné lodě jsou fajn, výběr postav taky - nechybí tu samotný Rogue Trader, Navigator ani Astropath Transcendent (zajišťující mezihvězdnou komunikaci).

Více v mé rencezi na www.gediman.cz.