Worlds without Number

Vložil(a) Vaarsuvis dne 06. 12. 2021, 07:31
0
Bez hodnocení
2021
Sandboxová hra pro hraní ve fantasy světě v duchu OSR

Každým rokem pohasíná svit hvězd, nebesa ztrácejí svou barvu a půda přestává plodit. Věk lidí a věk Cizích byly dávno byly zapomenuty a pouze torza jejich měst a prach jejich snů zůstavají v tomto vyčerpaném světě. Pozůstatky jejich zákonů jsou hluboko protkány se samou naší existencí, edikty mrtvých bohů a padlých čarodějných králů, které zaznamenaly vědomosti o moci, které už nadále nerozumíme. Jsme potomci jejich nevídaných říší a naše životy vznikly z jejich popela.

Nastává čas, kdy noví hrdinové povstávají z popela, který jsme zdědili. Budeš jedním z nich?

Worlds without Number je sandboxová hra pro hraní ve fantasy prostředí. Používá systém Stars Without Number a obsahuje nástroje pro tvorbu sandboxu a minihru pro simulaci chování frakcí a mocenských skupin. Hra patří do rodiny OSR a je kompatibilní se starými edicemi D&D, ale zároveň obsahuje prvky z novějších edicí, jako dovednosti postav nebo talenty, zde nazývané zaměření.

Základní příručka hry vyšla ve dvou dílčích variantách:

  • Worlds without Number Free Edition: Zdarma dostupná verze základní příručky.
  • Worlds without Number Deluxe Edition: Placená verze. Přináší navíc pravidla pro méně smrtelnou hru jako v novějších edicích D&D a také možnost hraní za velmi mocné jedince (něco jako pravidla pro experty), nová povolání a další náhodné tabulky pro Pána Hry.
Autoři

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Worlds without Number Deluxe Edition 2021 Základní pravidla Rozšířená placená základní pravidla hry World Without Number
0
Bez hodnocení
Worlds without Number Free Edition 2021 Základní pravidla Zdarma dostupná základní pravidla hry World Without Number