Tichý baobab

Vložil(a) Markus dne 20. 12. 2020, 22:10
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2020
Krátké dobrodružství, ve kterém se postavy střetnou s kmenem kanibalů

V dobách, kdy byl Agol Zar sužován svatými výpravami ve jménu Nebeského ducha, stvořila zloba a nenávist démona Deesi Sang, ztělesnění a patrona vražd, poprav, krve a ticha. Jeden surtský kmen praktikující kanibalismus a nekromancii tehdy postavil Deesi Sang velkou kamennou sochu, ve které by se mohl „zabydlet“ a skrz níž by mohl získávat další sílu z říše Chaosu a přinášet ji na tento svět. Ale Církev Nebeského Ducha na ně přišla a vyslala jejich směrem svatou výpravu. Jediný, kdo přežil, byl kmenový šaman, který na místo, kde pod zemí skryli sochu Deesi Sang před církevními vojáky, vysadil semenáček baobabu. Baobab vyrostl jako žádný jiný. Popelavě šedá kůra, temně rudé listy a zvláštní aura tohoto místa přilákala jiný kanibalský kmen, který jej přijal jako svůj domov.

Krátké, systémově nevyhraněné dobrodružství, ve kterém postavy navštíví kanibaly. Ačkoli je určeno pro svět Neviditelná kniha, neměl by být problém přenést ho do jiného světa, do jakéhokoli kraje, kde se mohou vyskytovat kanibalové či kmen uctívačů temných sil.

Existuje rozšířená a přepracovaná verze, adaptovaná pro Dračí Hlídku: Tichý baobab (DrH) (2022).

Kategorie produktu

Externí recenze a shrnutí

Zpátky do dungeonu Markus Recenze: Tichý baobab

3

Dobrodružství hýří dobrými nápady a atmosférickými detaily. Jde o výpravu do dutin ohromného baobabu, okolo nějž se rozprostírá vesnice lidožroutů. Vesnice se skládá z několika střípků a námětů na scény, ale jádrem dobrodružství je výprava do samotného stromu, kde je nutné přemoct zdejšího démona postupným sestavením rituálu. Ve stromu taky sídlí čtyři zajímavé postavy, včetně obrázků, popisu a cílů.

Celé to působí dobře, ale je to bohužel nedotažené. Některé situace jsou zmíněné na jednom místě, ale nemají promyšlené vazby na okolí. Nebo se dočtete, že na místě X bude nějaká věc, ale v samotném popisu místa X o ní není ani zmínka. Jiné nástrahy a nápady vypadají dobře na papíře, ale mám problém představit si je v reálné hře. A místy je to nepříjemně neurčité: sem si doplň nějaké domorodce v nějakém počtu. Tady je kouzelný předmět, vymysli si, co dělá. Démon dá hráčům nabídku, která se neodmítá – vymysli si sám, co to bude. Atd.

Zkrátka polotovar. Inspirativní, ale pořád polotovar. Chcete si to dopracovat sami?

Víc v recenzi na mém blogu.