Vězení Staré Pijavice

Vložil(a) Markus dne 10. 10. 2020, 18:38
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2020
Minidobrodružství – zapomenutý jeskynní chrám pijavičího boha

Před pár sty lety temní pijavicový druidi uzavřeli svého nesmrtelného boha, Prastarou Moudrou Pijavici - Vecchi Lipitaare, do vězení, které jej mělo navěky zadržet. Ti ale byli nedlouho poté vyhlazeni paladýnským řádem a na vězení se zapomnělo. Od té doby tam jeho vězeň čeká na vysvobození nebo smrt, ale ani jedno nepřichází. Až možná teď, s vaší bandou dobrodruhů, rabijátů a průzkumníků...

Vězení Staré Pijavice je menší jeskyně nezávislá na herním systému. Má sedm popsaných místností/lokací, pár podivných kouzelných předmětů a lehce nechutné nestvůry.

Kategorie produktu

Externí recenze a shrnutí

Zpátky do dungeonu Markus Recenze: Vězení Staré Pijavice

3

Artpunk dorazil do Česka! Tohle dobrodružství by klidně mohlo být pro Mörk Borg!

Vězení Staré Pijavice je artpunkové ve dvou ohledech:

Ten dobrý: Je to ohňostroj kreativních nápadů, které často vytvářejí zajímavé herní situace. V tomhle minidungeonu o 15 místnostech najdete spoustu nestvůr, nástrah, hádanek a kouzelných předmětů na téma „pijavice a sání krve“. Je to lehce nechutné, tak trochu body horror, a většina z těch nápadů je velmi dobrá. I když to není přiznaně oldschoolové dobrodružství, silně z něj sálá étos moderního OSR a vymýšlení originálních situací, které hráči musejí řešit neotřelými nápady, místo aby si házeli na čísla na deníku. Super!

Ten horší aspekt artpunku: Nějak to nepůsobí „skutečně“ a „dotaženě“. Z hlediska mapy a prostoru jde spíš o volně propojenou sekvenci izolovaných scének, než že by vznikal dojem, že prozkoumáváte skutečné místo. Mnohé nápady vypadají na první pohled super, ale na druhý si nejsem moc jistý, jak se s nimi poprat ve hře. A kde se autor pouští do konkrétní herní imlementace (počty a nastavení nestvůr, fungování náhodných setkání, zabudovaná časomíra), tam mám dojem, že střílí intuitivně od boku, nemá to otestované a nejspíš to nebude fungovat.

Prostě artpunk. Super vizuál, super atmosféra, super nápady, jen se s nimi budete muse trochu poprat a zkrotit je.

Víc v mojí recenzi.