Tegel Manor

Vložil(a) Markus dne 18. 05. 2022, 07:29
0
Bez hodnocení
1977
Megadungeon ve strašidelném hradě výstředního šlechtického rodu

Tegel Manor je dobrodružství odehrávající se v zámku Tegelů, velkém sídle a pevnosti patřící rodu Rumpů, kde jediným přeživším členem rodiny je sir Runic Rump, který se snažil sídlo neúspěšně prodat a teď nabízí odměnu každému, kdo zámek zbaví jeho zkažených, mrtvých předků.

Jedná se o první publikovaný megadungeon (v závislosti na definici megadungeonu). Rozsáhlý zámeček s bizarní architekturou obsahuje kolem 240 popsaných lokací: místností, tajných chodeb, různých setkání a nástrah. Nese se v duchu strašidelného „funhouse dungeonu“ – vnitřní rozmístění setkání nedává „ekologický“ smysl a mnohá setkání jsou vyloženě švihlá, včetně 100 mrtvých členů rodu Rumpů. Obsah konkrétních místností se určuje náhodně (což umožnilo původnímu vydání být jen 24 stránek dlouhé).

Podobně jako další rané produkty nakladatelství Judges Guild, i tento sešit původně vyšel jako součást „obálek“ různých materiálů zasílaných předplatitelům, konkrétně Installment L: Tegel Manor (1977). Ve stejném roce byl znovu vydán i samostatně.

Existuje moderní remake Tegel Manor (Frog God Games) (2019).

Kategorie produktu
Vydavatel