D&D Starter Set

Vložil(a) Markus dne 21. 07. 2020, 09:47
4
Průměr: 4 (3 hlasů)
2014
Začátečnická krabice jako úvod do D&D páté edice

První z úvodních sad pro D&D 5e. Jde o krabici obsahující 32stránkovou příručku zjednodušených pravidel pro postavy na 1. až 5. úrovni, kostky a několik předpřipravených postav včetně deníků a doprovodných materiálů.

Druhou příručkou obsaženou v krabici je dobrodružství the Lost Mine of Phandelver, koncipované jako kampaň volně propojených menších dobrodružných lokací. Je určené pro začátečníky a obsahuje i stručné představení světa Forgotten Realms. Dobrodružství je dostupné i samostatně mimo krabici (viz jeho samostatná anotace).

Určeno po hru

Obsahuje tyto produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
5
Průměr: 4.4 (8 hlasů)
Hodnota
87.50
Lost Mine of Phandelver
Ztracený důl Fendelveru
2014 Dobrodružství Volná minikampaň určená pro úplné začátečníky, která je součástí Starter Setu. Čeština

5

Rozumně osekaná verze plných pravidel (dostupná jinak zcela zdarma) - vhodná pro lidi začínající s pátou edicí Dungeons & Dragons (D&D).
Obsahuje dále pět připravený postav a dobrodružství Lost Mind of Phandelver (LMoP), které je velmi dobré vstupní dobrodružství pro pátou edici D&D a pro začínající hráče a pány jeskyně (DM) obecně.

Do LMoP jsme s naší partou šli jako nepolíbení D&D 5e, ale přesto jako letitý hráči dračáku. A u všech (já jako DM, ostatní jako hráči) spokojenost. Přiznávám ale, že tomu mohl přidat náš tehdejší delší půst od fantasy RPGček.

Dobrodružství obsahuje klasická DnD témata a klišé. Goblini, startovní vesnice, úkoly kolem ní, jasní záporňáci (černo-bíle dělení) a povedený závěrečný dungeon.

Dobrodružství je stručně psané, zároveň ale obsahuje vše podstatné pro jeho vedení. Je relativně lineární, ale bez nutného navodění pocitu railroadu u hráčů, a vhodné tak pro začínající DMy. Dobrodružství je pro začínající DMy zároveň dobře napsané (např. před 1. bojovou scénou je bodově, co můžu očekávat; nebo “tady se budou asi plížit: hoď na Stealth vs Perception”). Tzn. je to napsáno i s ohledem na úvod do mechanik + nějaké DM tipy a rady.