Starships & Spacemen (1e)

Vložil(a) Markus dne 06. 12. 2022, 13:29
0
Bez hodnocení
1978
Nelicencované ztvárnění Star Treku jako RPG hry

Starships & Spacemen je sci-fi hra, která původně vznikala jako adaptace Star Treku, ale jelikož nezískala licenci, autoři krátce před vydáním změnili jména ras atd. Hra svoji předlohu přesto výrazně připomíná. Odehrává se ve 23. století, kdy Země válčí po boku svých spojenců Tauranů („rozhodně ne Vulkánů“) a dalších, včetně bojechtivých Zangidů („rozhodně ne Klingonů“), proti svým hlavním nepřátelům, Videniům („rozhodně ne Romulanům“). Hráči představují posádky na lodích Galaktické konfederace.

Postavy jsou popsané především osmi základními vlastnostmi určenými hodem 3k6 nebo 1k6 + rasový modifikátor. Každá postava si volí jednu větev vesmírné služby: vojenskou, vědeckou, nebo technickou (de facto povolání) a v rámci ní ještě specializaci. Osobní souboj dostává míň prostoru a je jednoduchý, hra se víc věnuje řešení problémů. Obsahuje i pravidla pro psioniku, boj vesmírných lodí a jednoduché generování galaxie.

Základní příručka má 84 stran a pro hru nevyšlo žádné rozšíření.

O mnoho let později vydal nový majitel hry druhou edici Starships & Spacemen (2012), postavenou na systémovém jádru hry Labyrinth Lord (2007), která je pro změnu klonem Basic Dungeons & Dragons.

Rodina RPG her