Starfleet Voyages

Vložil(a) Markus dne 23. 05. 2023, 08:54
0
Bez hodnocení
1982
Nelicencovaná hra ze světa Star Trek

Starfleet Voyages je neoficiální, nelicencovaná sci-fi hra zasazená do světa Star Trek. Hráči se v ní stávají členy Hvězdné flotily, jejich úkolem je prozkoumávat neznámé planety. Děj se odehrává ve stejném čase jako původní seriál (cca 2260), a to především na neprozkoumaných planetách ve Spojené federaci planet.

Hra navazuje na předchozí hry stejného autora Star Trek: Adventure Gaming in the Final Frontier (1978) a Star Patrol (1981) a je jejich poslední, čtvrtou verzí. Zatímco předchozí tituly byly víc bojově orientované, tenhle je věrnější atmosféře seriálů a soustředí se víc na rozvoj postav a průzkumné mise. Oproti předchozím hrám přináší podrobnější faktografii Hvězné flotily, jejích hodností a uniforem, aktualizace na základě filmů. Novinkou jsou pravidla dovedností a souboje vesmírných lodí – ty fungují jako samostatná minihra.

Hra vyšla v podobě krabice se 74stránkovou příručko, deníky postav a lodí, kostkami, kartonovými žetony lodí a jiných objektů. Nevyšlo pro ni žádné rozšíření.

Svět