Star Patrol

Vložil(a) Markus dne 22. 05. 2023, 22:04
0
Bez hodnocení
1981
Druhá edice sci-fi mišmaše pracujícího s prvky z oblíbených předloh

Star Patrol je druhá edice hry původně nazvané Space Patrol (1977). Jedná se o nevážnou hru v žánru vesmírné opery, která přebírá a míchá prvky převzaté z populárních sci-fi děl, od Star Treku přes Hvězdnou pěchotu až po Flashe Gordona. Zatímco původní hra byla v jádru napodobeninou Star Treku, tato druhá, přepracovaná edice se snaží zjevné prvky Star Treku potlačit a vybudovat vlastní herní vesmír, nazvaný „Liga hvězdných systémů“.

Přepracovaná edice je celkovým rozšířením předchozích pravidel, přibyla řada nových povolání a ras. Postavy mají stejně jako v původní šestici základních vlastností určených hodem 3k6, postavy si volí jedno z několika povolání a 32 mimozemských ras. Je možné náhodně naházet vlastní typ mimozemšťana a určit např. obecný typ těla (savec, rostlina, krystalický...), počet končetin, velikost, metabolismus, dokonce i pohlaví. Pro uspokojivý gonzo mišmaš je obsažena i psionika nebo kybernetické implantáty. Dále do hry přibyla pravidla, která v původní verzi chyběla, ale začala být v uplynulých letech považována za důležitou součást sci-fi žánru, především tvorba a boje vesmírných lodí, ale taky statistiky více zbraní.

Vyšla v podobě základní krabice s knihou pravidel, palubním plánem jedné lodi, velkým listem hexového papíru, kartonovými figurkami a kostkami. Vyšlo pro ni jediné rozšíření, Star Patrol Mission Master Pack (1981).

O rok později vydal autor svépomocí poslední inkarnaci této hry, Starfleet Voyages (1982), ve které se opět vrátil k reáliím Star Treku.

Vydavatel