Spelljammer: Adventures in Space

Vložil(a) Markus dne 03. 09. 2022, 21:46
2
Průměr: 2 (2 hlasů)
2022
Krabicová sada pro vesmírná dobrodružství v D&D 5e

Spelljammer: Adventures in Space je krabicová sada, která pro Dungeons & Dragons 5e adaptuje dřívější herní svět Spelljammer, kombinující tradiční fantasy s prvky sci-fi vesmírného cestování. Pojetí světa se od jeho první inkarnace na konci 80. let změnilo, aby lépe odpovídalo změnám v oficiální kosmologii D&D. Zatímco dříve Spelljammer pracoval s představou, že tradiční hvězdné soustavy jsou uzavřené do křišťálových koulí plovoucích ve flogistonu, teď křišťálové sféry zmizely a jednotlivé hvězdné soustavy propojuje jen mlžná Astrální sféra. Pořád ale platí, že hráčské postavy se můžou nalodit na čarovné lodě (mnoha různých tvarů a podob, od tradičních galeon až po hmyzí koráby) a vyrazit na její palubě prozkoumávat vesmír.

Obsah krabice:

  • Astral Adventurer's Guide (64 stran): Přináší možnosti pro postavy včetně dvou nových pozadí a šesti nových ras (např. astrální elfové, autognómové nebo thri-keeni), plánky a popisy 16 lodí, pravidla pro hraní ve vesmíru (např. rychlost nebo padání).
  • Boo's Astral Menagerie (64 stran): Bestiář nových tvorů, včetně všelijakých kosmických hrůz nebo astrálních a solárních draků.
  • Light of Xaryxis (64 stran): Kampaň pro postavy na 5. až 8. úrovni zasazená na Astrální sféru. Astrální elfové přepadnou domovskou planetu postav, aby ukradli její životní energii, což vede k epizodické sekvenci zážitků, které hráče provedou vesmírem. Kampaň je rozdělená na 4 sekce po 2–3 kapitolách, z nichž každá je určená na 2–3 hodiny.
  • Oboustranná mapa města Rock of Bral, plovoucího na asteroidu. Město může sloužit jako dobrodružná lokace i výchozí základna.
  • Zástěna Dungeon Mastera.
Určeno po hru
Kategorie produktu
Svět

2

Bestiář ničím nepřekvapil a kvalita příručky světa je dost kolísavá, ale aspoň to trochu zachraňují nápadité obrázky (Musíte si uvědomit že důvot proč hramadu stránek zaplňují mapy lodí souvisí s dobrodružství). Tyto dvě knihy by pravděpodobně vydali na průměrné 3 hvězdy, ale vše sráží dobrodružství, které připomíná spíš vyhlídkovou jízdu, než společenskou hru. NPC si postavy přehazují jak horký brambor, a každé z nich je odveze k dalšímu NPC, které se nachází o něco blíže k cíli a hráčská agenda je minimálně v první polovině na bodu mrazu.

2

Předělávka z 2 edice která měla velké množství dodatků (a to i spelljammeru).

Chybí lodní bitvy a postavy jsou nuceny lodě přihákovat k sobě a nalodit se. Mapy lodí vypadají jako oskenované z 2 edice (černobílé a nehezké).

 

Většinu toho si musí komunita sama dovymýšlet, překreslovat apod.

 

Jako perlu zmíním aféru ohledně rasy Hadoozen, aneb "Americká citlivost na vše".

Mini recenze proběhla s HeroHub na jejich Short restu. https://www.youtube.com/watch?v=iGCiVC-W3E0&t=3s