Sleeping Place of the Feathered Swine, The

Vložil(a) Markus dne 11. 09. 2020, 16:34
5
Průměr: 5 (5 hlasů)
2014
Menší hororová jeskyně, kam se hráči vypravují vypreparovat cysty z nebezpečného zvířete

Potkáte čaroděje Felixe Píďalku, jak se krčí na kamenech pod zasmušilým stromem. On a šest dalších členů jeho žoldácké skupiny bylo najato, aby v horách našli opeřenou prasnici, vyřízli cysty rostoucí na jejím těle a zanesli je alchymistce. Zhruba v půlce jeskyně si ale uvědomili, že nejsou první, kdo prasnici našel…

Parazitické nákazy, stylově prokleté brnění, chirurgický zákrok amatérských veterinářů, nespolehlivá zápalná zařízení, jedlé houby, neslýchaná kouzla, čaroděj v nouzi. Stojíš-li o nechutnou slávu a urvané končetiny, rač navštívit Zimoviště opeřené prasnice!

Zimoviště opeřené prasnice je hororová výprava do neveliké přírodní jeskyně, kde dobrodruhy čeká spousta příležitostí, jak přijít o život nebo aspoň o končetiny. Drsné dobrodružství pro začínající úrovně, které se dá označit přívlastky jako „weird“, „horror“ nebo „grimdark“. 

Kategorie produktu
Autoři
Vydavatel

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Zimoviště opeřené prasnice 2020 Jiří „Markus“ Petrů Čeština Odkaz

Externí recenze a shrnutí

5

Krátký minidungeon na kterém je skoro všechno dobře.

Neotřelá verze zombií, NPCčka pro která je smrt vysvobozením, neotřelá zápletka, zajímavé překážky ...

... a k tomu naprosto skvělé budování atmosféry v podzemí skrze popisy pachů, pocitů na kůži, chutí, vnímání chladu, zkrátka všech smyslů, které máte zostřené, když nemůžete naplno použít zrak ...

... a k tomu zajímavý loot a snadné napojení modulu do okolního světa ...

... a k tomu krásná izometrická mapa a popisy chodeb, které vytváří dojem 3D pohybu v přírodní jeskyni a navíc natříhaná, takže ji můžete hráčům dávat po kouskách  ...

... a také dost drsní protivníci, takže se hrdinové velmi rychle naučí držet odstup ...

... a to všechno v přehledně udělané sazbě...

Už nevím co na tom ví vynachválit. Rozhodně si to zahrajte.

5

Tento modul popisuje malú izolovanú lokáciu a všetko čo k nej patrí. Máme tu NPCčka, príšery, bossa, zaujímavú mechaniku s jedom, ale aj bizarné magické predmety, či pár nových kúziel. Kompletný balíček.

Čo však máme predovšetkým je niekoľko dejových liniek na pozadí ktoré prerastajú do nášho herného sveta. A tu sa dostávame k silnej stránke tohoto modulu. Jasné je to dobrý one-shot, ale keď sa zadrátuje do prebiehajúcej kampane, ostane po ňom hromada otvorených liniek a nepredvídaných prekvapení. Navyše mechanika nákazy má úplne iný rozmer ak sa o svoju postavu bojíte, pretože zranenie je jedna vec ale ak sa postupne meníte na zombie, prestane to byť sranda.

Dungeon má v sebe rôzne lokácie, ktoré ani nie je úplne nutné preliezť, mnoho postáv nakoniec navštívi iba tri miestnosti a odsaje z prasnice sekrét. Rýchla čistá práca v duchu OSR. Že to je škoda?

Ale do tejto jaskyne sa môžu postavy vrátiť! Každý vynechaný prvok, ktorý nevyriešia tu má potenciál spustiť lavínu následkov, ktoré postavy dobehnú neskôr. Nezabili ste nejakú potvoru? Zombie apokalypsa. Zabili ste operenú sviňu? Ako to ovplyvní úrodu v nasledujúcom roku? Pomohli ste felixovi? Čo ak bol felix záporňák?

Pôvodne som chcel dať modulu iba 4* lebo som mal pocit, že jaskyňa je stereotypná a mieatnosti sú vlastne iba taká vata. Keď sa nad tým ale zamýšlam teraz, z hľadiska možností tvorby príbehu je tento dungeon úplne skvelý a odporúčam ho každému.

Oh, a preklad! Preklad je skvelý, úžasne sa mi páčia technické termíny ako červavý tumor. Veľké texty v popisoch miestností sú skvelé, pretože gm može textík bezducho čítať, kým sa pripravuje na zbytok encountru.

5

Odehráno v systému Zapovězené země. Dobrodružství je výborně strukturované - popis míst a postav najdete jednoduše a vždy když je potřebujete. 

Atmosféra je excelentní stejně tak i situace, které dobrodružství nabízí. Dungeon je pěkně rozlehlý a nelineární, nejednou se stalo, že hráči přišli na řešení a nápady, které mě jako vypravěče vůbec nenapadly brát v úvahu.

Doporučuji!!

5

Nedávám tomu pět hvězdiček proto, že jsem to přeložil, ale přeložil jsem to proto, že je to pětihvězdičkové dobrodružství.

Skvěle podané, skvěle formátované, skvěle atmosférické dobrodružství, které je ukázkou povedeného evokativního psaní. Autor chytře buduje tísnivou atmosféru smyslovými vjemy a postupným trousením čím dál děsivějších indicií. A pak na vás skočí příšery, které vás donutí odeskávat si vlastní maso, nebo najdete nebožáky, co „mluví přes bubliny zvratků, které mu stékají po krku. Cítí, jak v něm cosi žije.“ Hororová lahůdka.

A přitom je to stručné, přehledné, psané pro prozkoumávací styl hry a ve formátu skvěle použitelném u herního stolu. Ňam.

Tady je překlad a recenze.