Skřetí jeskyně

Vložil(a) Markus dne 27. 08. 2020, 17:59
5
Průměr: 4.8 (4 hlasů)
2020
Minidobrodružství v jeskyni, do které skřeti unesli alchymistu

Dvoustránkový dungeon. Skřeti unesli alchymistu, odhalili zapomenutou hrobku a nechtěně sdílí jeskyni s obřím pavoukem.

Dobrodružství je určené pro hru Grimoár, ale ta je tak minimalistická, že jde v zásadě o produkt nezávislý na hře.

Určeno po hru
Kategorie produktu

Externí recenze a shrnutí

5

Tohle není žádný sofistikovaný skvost, a ani nemíá být. Je to malé jednoduché dobrodružství, ve kterém se ale najde mnoho zajímavého. Přiměřeně náročný hlavolam, NPC k zachránění, dilema, protivníci vhodní k umlácení, hinty na možná pokračování někde jinde, poklady. Zkrátka všechno, co má minidungeon mít. Daly by se se samozřejmě najít i chyby, ale tak nějak k tomu nemám motivaci. Není to rozhodně dobrodružství, na které se těšíte, ale spíše maličkost, kterou lupnete někam do začátku hry, nebo když se zasekne, vyřešíte za 0,5 -1 sezení dungeon, a možná se vypravíte řešit něco, kam vás poslal. A na nic víc si to nehraje.

5

Neskutečné množství informací na dvou stránkách. Nelineární dungeon na celou session, dva další story hooky (explicitní, pokud se GM bude snažit, zvládne jich z toho získat mnohem víc), kreativní způsoby jak dát hráčům poklad a ikdyž je vše propojené, dají se části úplně vyjmout, nahradit nebo pozměnit a stále to bude dávat smysl. Zatím dávám 4 hvězdy a pokud se to bude dát vést tak dobře jak si myslím, tak se sem vrátím a přidám pátou. 
EDIT: Tak jsem si to odzkoušel vést a je to luxus. Modul dodá vše co je potřeba a ještě něco navíc. Detaily typu muly zabalené v blátě krásně doplňují celkovou atmosféru a příběh je neobvyklý, ale dává smysl. 

4

Skřeti, alchymista, oživlé sochy, nesmrtelná dívka, oživlý pavouk. Do toho náhodná setkání! Je toho tady dost, a to všechno na pouhých deseti místnostech, které se dají procházet nelineárně v různém pořadí. Navíc v šikovném a přehledném formátu jen na dvou stránkách. 

Obecně mě podobné minimalistické jednohubky nechávají spíš vlažným, ale když už je dělat, tak takhle!

Víc v (dvou)recenzi na mém blogu.