Rybízové víno

Vložil(a) Markus dne 12. 02. 2023, 07:42
1
Průměr: 1 (1 hlas)
2023
Pátrání po ztracené dívce na vesnici

Během Velkého sběru se z vesnice vytratí malé děvče. Vesničané se, v čele s rodiči, vydávají dívku hledat do lesa, opředeného tajemstvím. Jejich snahy ale končí se západem slunce neúspěšně. V ten okamžik do vesnice vstupují pocestní hrdinové. Osud malé dívky je teď v jejich rukou.

Rybízové víno je dobrodružství pro postavy na 1. úrovni v Dračí Hlídce. Na vesnici se během sklizně ztratí dívka a hrdinové se ji vypravují najít. Cestou odhalí jednu místní záhadu z dávné minulosti. 17stránkové dobrodružství je pojaté jako sociální pátrání po vesnici, zakončené výpravou do lokace za vsí.

Určeno po hru
Kategorie produktu

1

Skriptovaný děj, nelogické prvky a nesmyslné chování cizích postav. Už bylo dost vesničanů, kteří si na hledání ztracených dcer najmou partu cizích pobudů. 

Druhou a podstatnější věcí je (opět) historické pozadí celé zápletky, které není jak ukázat ve hře (kromě převyprávění nějakou NPC) a které jen zbytečně zabírá místo. Celá zápletka by se dala shrnout tak, že je třeba dostat družinu do věže, k čemuž veškeré scény směřují.

Mapka vesnice a jejího okolí pak částečně nesouhlasí s popisem, a částečně vyvolává dojem, že vesnici tvoří jen šest stavení - a možná že tomu tak i má být.

Dobrodružství má být určeno pro začátečnické skupiny a případně začínající Vypravěče, ale ani jedné cílové skupině bych ho nedoporučil.