Rybízové víno

Vložil(a) Markus dne
3
Průměr: 2.5 (2 hlasů)
2023
Pátrání po ztracené dívce na vesnici

Během Velkého sběru se z vesnice vytratí malé děvče. Vesničané se, v čele s rodiči, vydávají dívku hledat do lesa, opředeného tajemstvím. Jejich snahy ale končí se západem slunce neúspěšně. V ten okamžik do vesnice vstupují pocestní hrdinové. Osud malé dívky je teď v jejich rukou.

Rybízové víno je dobrodružství pro postavy na 1. úrovni v Dračí Hlídce. Na vesnici se během sklizně ztratí dívka a hrdinové se ji vypravují najít. Cestou odhalí jednu místní záhadu z dávné minulosti. 17stránkové dobrodružství je pojaté jako sociální pátrání po vesnici, zakončené výpravou do lokace za vsí.

Určeno po hru
Kategorie produktu

4

Označením "klišé" nehaním toto dobrodružství, ale ze zkušenosti vím že něco podobného nezkušení rpgčkaři od první hry očekávají, tak proč jim to nedopřát. 

Dobrodružství není psané tak aby se četlo za pochodu během hry, rozhodně je potřeba si vypsat zvlášť minulost a nějaké povídačky nebo narážky. To stejné platí pro situace, pokud se chcete vyhnout přímému railroadu. Vypsat si tabulku náhodných setkání.

Seznam NPC obsahuje i výrazné charakteristické rysy a nějakou tu hlášku. Mapka okolí je spíše ilustrační než orientační ("takhle zhruba to vypadá"), což při kreslení na papír nevadí a dává to vypravěči možnost si pár domů poházet podle sebe.

Doporučuji vyzkoušet, nutná příprava před hrou!

1

Skriptovaný děj, nelogické prvky a nesmyslné chování cizích postav. Už bylo dost vesničanů, kteří si na hledání ztracených dcer najmou partu cizích pobudů. 

Druhou a podstatnější věcí je (opět) historické pozadí celé zápletky, které není jak ukázat ve hře (kromě převyprávění nějakou NPC) a které jen zbytečně zabírá místo. Celá zápletka by se dala shrnout tak, že je třeba dostat družinu do věže, k čemuž veškeré scény směřují.

Mapka vesnice a jejího okolí pak částečně nesouhlasí s popisem, a částečně vyvolává dojem, že vesnici tvoří jen šest stavení - a možná že tomu tak i má být.

Dobrodružství má být určeno pro začátečnické skupiny a případně začínající Vypravěče, ale ani jedné cílové skupině bych ho nedoporučil.