Příběhy Impéria (přepracované)

Vložil(a) Markus dne 19. 10. 2023, 21:28
0
Bez hodnocení
2023
Nová verze příběhově orientované hry z magicky viktoriánského světa

Příběhy Impéria ve verzi z roku 2023 jsou druhá, přepracovaná „edice“ původních Příběhů Impéria (2009), hry zasazené do alternativního viktoriánského Londýna i širšího světa, ve kterém se spojují prvky steampunku a magie. Britské Impérium vládne mořím i pevninám, ulice Londýna pokrývá dusivý dým továren a výhní, pára roztáčí kola průmyslové revoluce. Stará magie však stále proudí zemí.

Hra, stejně jako její původní verze, používá výrazně modifikovanou variantu systému Fate (2.0), orientovanou na podporu společného vyprávění. V nové edici je ovšem systém od základu přepracovaný, vyladěný na základě dlouhých let připomínek a otázek hráčů. Nový systém je univerzálnější, vylepšena byla zejména pravidla pro dlouhé konflikty s více účastníky. Hra nově už v základu obsahuje pravidla pro magii. Lépe pomáhá s tvorbou postav, společným přípravným sezením, přípravou materiálů pro hru.

Pravidla jsou dostupná buď jako samostatná základní příručka, nebo jako krabicový set, který kromě příručky obsahuje i list připravených postav, mapy, kostky i s váčkem a prázdné deníky postav.

Rodina RPG her
Vydavatel