DCC RPG Annual Vol 1

Vložil(a) Vandal dne 11. 02. 2021, 19:20
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2018
První oficiální výroční sborník materiálů pro Dungeon Crawl Classics

První oficiální publikace nových materiálů pro hru Dungeon Crawl Classics. Název „Annual“ (výročník) odkazuje k tomu, že jde o pravidelný každoroční sborník, a přesně ve stylu DCC, tento první díl „každoročního“ sborníku vychází šest let po vydání původní hry a žádný další zatím nevyšel.

Annual nemá za cíl rozšiřovat a přinášet nová pravidla, ale přinést nový a inspirativní obsah pro použití ve hře. Obsahuje:

  • nová kouzla
  • podrobné popisy některých božstev a nové patrony, včetně jejich kouzel
  • magické předměty
  • náměty na questy a minikampaň na ostrově Mu
  • pravidla pro magické kníry!
Kategorie produktu
Vydavatel

4

Tohle je kvalitni vec, pokud vedete hru pro DCC. Jakoze moc. K DCC sice existuji tuny fandovskych vytvoru, ktere jsou velmi kvalitni, ale tenhle sbornik je pekne ucelena vec do knihovnicky. Tuny bohu a patronu jsou velmi vitana vec, protoze v originalnich pravidlech jsou zvlaste bohove jenom lehce nastineni. Tady jsou rozebrani hezky podrobne s desitkami moznosti, co ve hre pouzit.

Ale to neni jedine, co v knizce je. Tvorba magickych predmetu. Kouzelne zbrane. Minisetting. Nahodne zapletky. 

A neni to splatbook ani fluff. Jsou to veci, ktere muzete vzit a pouzit. Nebo reskinovat a pouzit.

Vyjimka je snad jenom posledni kapitola, coz je kapitola o kouzelnych knirech a jejich magicke moci. Ta prilis pouzitelna neni, jedna se vsak o otevrene priznanou parodii na vlastni kapitolu kouzel a je to po dlouhe dobe prvni vec v RPG, u ktere jsem se nahlas smal. Teoreticky je tahle kapitola zbytecna, pokud nehrajete opravdu bizarni frasku, prakticky jsem ale fakt rad, ze tam je - DCC si proste umi delat srandu i samo ze sebe.

Pokud tedy hrajete DCC, tak u tehle knihy nevahejte, stoji za to.