Nabídka pro velvyslance

Vložil(a) Markus dne
4
Průměr: 3.2 (5 hlasů)
2020
Politické intrikářské dobrodružství a vloupačka ve velkoměstě

Příběh se odehrává mezi zdmi města Edoras. Ve městě je spousty obchodníků, gladiátorů a vojsk. Celé město vítá královského velvyslance, který do města po létech zavítal. Připravují se oslavy v podobě gladiátorských her, náboženských obřadů a otevírají se lázně široké veřejnosti. Město je doslova naplněno cizinci a lidmi z venkova, kteří se zde snaží prodat nejrůznější výrobky. Zákulisí nejmocnějších rodů Edorasu ukrývá mnoho zákeřných intrik a tajemství, rozkryjte je při prošetřování okolností lukrativní nabídky o zásobování armády. 

V tomto dobrodružství pro postavy na 3.–5. úrovni je úkolem dobrodruhů ve třech herních blocích vypátrat co nejvíce konkurenčních obchodních nabídek. Pro tyto účely jsou připraveny tři příběhy, jejichž pořadí hraní je pro hráče volitelné. Ve čtvrtém bloku hráči plní poslední úkol, který spočívá ve vloupání.

Určeno po hru
Kategorie produktu

1

ID "Karmína" které dává 5* je prokazatelně falešný profil kontrolovaný Tirusem (autorem DH a tohoto dobrodružství), nebo některým z jeho PR minionů (protože když se Tirusova práce žádný holce nelíbí, tak si nějakou fanynku holt musí vymyslet - nebo mu jí někdo musí vymyslet, samozřejmě, ne, že by v tom byl rozdíl)

--------------------

Nebudu zbytečně pitvat to, že celá zápletka nedává vůbec smysl - v podrobnosti to popsal niže Jerson. Ve skutečnosti to je ještě horší, než to popsal - ono totiž nedávají smysl ani zadání samotných side-questů. Nebo minimálně nefunguje jako detektivka/pátrání, za které se to vydává.

Teoreticky můžete upravit okolnosti situace a vyhodit celej stupidní úvod s najímánim (a např. říct že skupina je najata díky své pověsti v podsvětí nebo protože pro onu rodinu pracují dlouhodobě) - zbyde vám příběh o čtyřech v podstatě loupežích, kde postavy jen poskakují ve prospěch někoho jiného. Samozřejmě nechybí klasiky jako "sofistikované" hádanky k vyřešení (aka "zabezpečení sejfu") a podobné koniny, které dohromady tvoří "finále" jako když Harry, Ron a Hermiona prochází ke Kameni mudrců - zabezpečenému mistry magie tak dobře, že se k němu snadno dostane nejen Voldemort, ale i parta prvňáků. A když se všechno povede... tak státní zakázku v obálkové metodě vyhraje jedna rodina místo jiný.

Děte hrát Dragon Heist, tam aspoň Xanatharovi zkazíte den.

5

Nabídka pro velvyslance se z větší části odehrává v ulicích města Edoras, do jehož podsvětí pronikají kořeny čtyř mocných rodů. Dobrodružství se točí okolo intrik a mocenských bojů těchto vlivných skupin, úkolem je získat přízeň jednoho z rodů a vyřešit intriky okolo nabídky pro váženého velvyslance, který do města přijíždí.

Hra je plná pečlivého vyzvídání informací a akcí naplánovaných v pravý čas. Jakákoliv chyba může znamenat obtíže. Celé dobrodružství pak ustí v naprosto epické setkání na závěr, ale no spoilers ;) . Pokud jste vypravěč, přečtěte si ho sami.

1

Zápletka je nesmyslná. Město, v něm se "nedávno" vzbouřili otroci, kteří zajali dva senátory, což znamená, že místa v senátu "delší dobu" zejí prázdnotou. Otroci se usadili pod horami, začali plenit okolí, a když to došlo tak daleko, že začali plenit i statky, které živily samotné město. Kvůli tomu zasedl senát včetně královského velvyslance, který zvolil generála, který má vést 8000 mužů proti barbarům - kolik že to uprchlo otroků? A tuhle armádu je třeba živit (čím, když statky zajišťující potraviny pro město byly zasaženy řáděním barbarů? Předpokládám že si odnesli i nějaké ty zásoby obilí, nebo pobili farmáře), a jídlo armádě dodá rodina, která v aukci obálkovou metodou nabídne nejnižší cenu (v době, kdy jsou zásoby jídla ohroženy). Obálky ale ještě nejsou dodané - tři lidé ve městě je po tři dny budou mít někde u sebe, a teprve pak je vhodí do schránky. Tedy, až na to, že družina má za úkol všechny tři nabídky získat. Všechny jsou ještě nezapečetěné. Drobným detailem je, že ve městě probíhají oslavy na počet královského velvyslance (to je ten, který měl rozhodovat v senátu o vyslání trestné výpravy, tedy ... asi). 

První nabídka je v u hobita v truhle, kterou si sám nedokáže otevřít (protože na to nemá dostatečnou sílu). Musí se ale zjistit, kdo to je, protože jeho identitu nikdo nezná - dokonce ani rodina, která mu zadala jeho vypracování. Druhá nabídka je u kapitána stráží, který ji nosí pořád u sebe, přičemž je vypsané, kde všude ho není možné přepadnout - ale občas taky chodí do lázní, kde všechny své věci ukládá do skříňky. A třetí je u jednoho ze zástupců velekněze. Velekněz má tři zástupce - asi pro případ, že by jednoho či dva ztratil nebo založil. První dvě nabídky se snad dají získat i tajně, třetí jen vydíráním nebo vraždou. A není moc jasné, kdo ji v jednom či druhém případě hodí do schránky. 

Na tohle všechno má družina jen tři dny, přičemž se doporučuje, aby své cíle nějaký čas sledovali. Úkoly jsou jim zadávány postupně - samozřejmě, že mocná rodina ovládající čtvrt města, si na takovou práci najme náhodné dobrodruhy, kteří právě přijeli.

A na konci je třeba vloupat se do pokladnice a čtvrtou nabídku vyměnit, protože je moc vysoká. Nejspíše se očekává, že nikdo ze zúčastněných nepojme žádné podezření o manipulaci a celou soutěž spravedlivě vyhodnotí.

Ve třetí fázi dobrodružství je třeba zdůrazňovat tři cnosti - odvaha, víra a čest, a všechny tři cnosti budou posuzovány na konci dobrodružství, pochopitelně dle úvahy PJ. O tom jak moc čestné může být vydírání, vraždění a podvádění (které je neoddělitelnou součástí celého úkolu) si udělejte obrázek sami.

Popis samotného dobrodružství je tragický. Informace potřebné pro hru jsou rozeseté v textu plném vaty. Odstavce nazvané "shrnutí" neshrnují vůbec nic. Děj je jakoby volný, ale počítá s tím, že postavy budou vyvíjen iniciativu pouze v mezích úkolu, tedy že se třeba nebudou ptát, proč by to měli dělat. Vedle hlavního úkolu jsou k dispozici i úkoly vedlejší, a dvě hádanky - jedna primitivní, ke druhé musí PJ dávat nápovědy dopředu, ale přečte si to až na konci celého dobrodružství. S použitím teleportačních kouzel se nepočítá (zejména ve finální části, kdy je třeba do Senátu proniknout podzemím s pastmi.)

O nějakém politikaření a intrikách ze strany hráčů nemůže být ani řeč, a i ze strany NPC je to hodně velká slabota.

Celkově - strašné. Má jít o turnajové dobrodružství, ve kterém se nějak hodnotily nápady družin, ale to neberu jako omluvu. Na hraní to rozhodně nemůžu doporučit.