Lone Wolf Adventure Game / Lone Wolf - hra na hrdiny

Vložil(a) Markus dne 13. 10. 2020, 12:14
5
Průměr: 5 (4 hlasů)
2015
Fantasy hra o rytířích Kai, vycházející ze stejnojmenné série gamebooků

Lone Wolf Adventure Game, která vyšla v češtině jako Lone Wolf – hra na hrdiny, vychází ze slavné série gamebooků o Lone Wolfovi, která v 80. a 90. letech přivedla celou generaci hráčů k fantasy a hrám na hrdiny. Hráči se v ní vžívají do rolí rytířů řádu Kai bojujících proti Temným pánům z Helgedadu, kteří hrozí ovládnout celý svět Magnamund.

Pravidlově klade hra důraz na jednoduchost. Navazuje na mechaniky použité v gameboocích a dál je rozvíjí, pořád ale zůstává relativně minimalistická. Používá jen minimum statistik hráčských postav a hody desetistěnnými kostkami proti cílovému číslu. Je určená i pro začínající hráče, a tak rozděluje pravidla na začátečnickou úroveň pro „zasvěcence“ a další, nepovinná pravidla pro „mistry“.

Úvodní krabice obsahuje kromě několika pravidlových sešitů i dvě ukázková dobrodružství, mapu světa, předpřipravené postavy a další drobné doplňky.

V roce 2020 vyšla hra v českém překladu pod názvem Lone Wolf – hra na hrdiny.

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Lone Wolf – hra na hrdiny 2020 Mytago Čeština Odkaz

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Magnamund Menagerie / Bestiář Magnamundu
Bestiář Magnamundu
2017 Rozšiřující příručka Bestiář tvorů ze světa Magnamund Čeština
5
Průměr: 4.7 (3 hlasů)
Hodnota
93.33
Heroes of Magnamund / Hrdinové Magnamundu
Hrdinové Magnamundu
2016 Rozšiřující příručka Rozšíření přinášející nové možnosti postav pro hru Lone Wolf Čeština

5

Ukázkové dobrodružství naučí vypravěče i hráče mechaniky za běhu. Základní i rozšířený systém schopností umožňuje delší vývoj postav (postup na vyšší úroveň v jednoduchém systému a následně když už se budou hráči cítit zkušeně mohou přejít na rozšířené schopnosti).

Vydrží na dlouhé kampaně i jednorázovky, pro pestřejší hraní bude potřeba sáhnout pro rozšíření (které za to stojí).

5

Řemeslně krásně zpracovaná hra, jednoduchý herní systém, pro nás starší nostalgiky i známý svět Lone Wolfa. Hrajete za rytíře řádu Kai, morálně dobré "rytíře", kteří konají dobré skutky a pomáhají ostatním. Tento aspekt hry, společně s až primitivními mechanikami (z pohledu zkušenějšího RPG hráče), hru katapultuje do pozice skvělého systému pro začínající mladší hráče.

PS: Do češtiny přeložená další příručka Hrdinové Magnamundu do hry přidává širokou paletu dalších povolání, takže aktuálně už hra není jen o hraní rytířů řádu Kai, ale otevírá se celá plejáda dalších možností.

5

Jednoduché RPG založene na principu snadnosti pochopení gamebooku. Do hry stačí tužka, papír a pokud člověk nechce volbu čísla 0-9 nechat na principu zapíchnutí do papíru s náhodně rozloženýma číslama postačí d10. Víc netřeba. Už jen fantasie. Nováček si určí číslo pro boje, překonávání apodobně nesourodé činnosti a číslo své kondice, odolnosti, životů....

V základní nabídce dostae hráč možnost vybrat si 5 z 10 dovedností pro lepší profilaci postavy. Zkoušel jsem hrát se začátečníkem i od úplného začátku, tj. po dovednosti za každou zkušenost a postup v levelech, ale autor jasně věděl, proč začít s 5ti :)

Hru mám odzkoušenou na dorostu 10-15 let a všichni tři se chytili.