Iron Kingdoms

Vložil(a) Markus dne 14. 05. 2021, 14:03
0
Bez hodnocení
2012
Steampunová fantasy hra vycházející z figurkové wargame

Iron Kingdoms je hra zasazená do fantasticky steampunkového světa Immoren. Jedná se o hrdinskou akční hru, ve které hráči získávají body za hrdinské skutky a potom za ně dosahují skutků ještě větších. Svět má bohatou historii a je plný zajímavých padouchů. Obsahuje systém kariér a taky výroby předmětů. Pravidla vycházejí z figurkové wargame Warmachine & Hordes.

Hra má původ v sérii starších dobrodružství a rozšiřujících příruček, které v letech 2001–2007 vycházely pod názvem Iron Kingdoms pro d20. V roce 2012 autoři vytvořili samostatnou RPG hru postavenou na hodech k6. Hra existuje ve dvou samostatně hratelných verzích – tj. dvou alternativních knihách základních pravidel:

  • Iron Kingdoms Full Metal Fantasy (2012): Pravidla se soustředí na civilizace a obyvatele měst. Věnuje se špionáži a mecha robotům.
  • Iron Kingdoms Unleashed (2015): Pravidla se soustředí na divočinu a kmenové kultury, které ji obývají. Věnuje se velkým stvůrám a žraním lidí.

Obě verze jsou plně kompatibilní a příručky pro jednu jsou použitelné i v druhé, proto je pro účely databáze považujeme za dvě dílčí varianty stejné hry. 

Ještě později začali autoři publikovat svět Iron Kingdoms jako sérii rozšiřujících příruček pro Dungeons & Dragons 5e.

Vydavatel

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Iron Kingdoms Unleashed 2015 Základní pravidla Varianta hry Iron Kingdoms zaměřená na nestvůry a žraní lidí
0
Bez hodnocení
Iron Kingdoms Full Metal Fantasy 2012 Základní pravidla Varianta hry Iron Kingdoms zaměřená na civilizaci a mecha roboty