Inner Planes, the

Vložil(a) Markus dne 03. 01. 2021, 14:58
3
Průměr: 3 (1 hlas)
1998
Průvodce vnitřními neboli živelnými sférami z mnohovesmíru Planescape

Rozšiřující příručka pro herní svět Planescape zabývající se šestnácti živelnými (elementálními, paraelementálními a quazielementálními) sférami. Jelikož jde často o nehostinná prostředí, text se věnuje i způsobu, jakým na nich cestovat a přežít. Představuje jejich specifické zákonitosti, obyvatele a celkovou ekologii jednotlivých sfér. Na každé z nich pak popisuje několik konkrétních zajímavých míst vhodných pro hru.

Kategorie produktu
Svět
Vydavatel

3

Jedna z mych nejoblibenejsich prirucek k Planescape. Neni to vlastne nic vic nez popis Vnitrnich - elementalnich - sfer Mnohovesmiru. Kazda kapitola se venuje jedne z nich "ocima domorodce" a popisuje podminky, geografii (nakolik to u nekonecnych sfer jde) a pak nektera zajimava mista ve sfere (vetsinou mesta, pevnosti nebo pametihodnosti). 

A popsane je to super. Evokativni nazvy, atmosfericke popisy, ktere nakopavaji fantazii a provokuji cloveka k dalsimu zkoumani... bohuzel tady ale prirucka konci a uz ji chybi prakticke prevedeni pro hru. Je to vlastne jenom strucny atlas a nastrel napadu, ale veskerou realnou praci, pokud v techto sferach chcete hrat, musite udelat sami.

Je to strasna skoda a bohuzel tak nemam jinou moznost nez prirucce dat 3 hvezdy (a to jeste s odrenyma usima). Je v ni obrovsky potencial, bohuzel skoncila v rovine, kdy je spise nastrelem nez cimkoliv jinym. Dokazu si predstavit, ze kazde ze sfer by se dala venovat cela kniha, nebo aspon nekolik kapitol - takhle ale zustava pouze raritou pro fajnsmekry.