GURPS CthulhuPunk

Vložil(a) Passingby dne 30. 05. 2022, 11:46
4
Průměr: 4 (1 hlas)
1995
Dystopický kyberpunkový svět prorostlý kosmickými hrůzami Cthulhu

Jediná příručka pro 3. edici GURPS výslovně zaměřená na mýtus Cthulhu, připravená ve spolupráci s nakladatelstvím Chaosium. Kombinuje kyberpunkový svět z GURPS Cyberworld s vesmírnými hrůzami Cthulhu. Vedle obvyklých informací o herním světě, tvorbě postav a přípravě dobrodružství a kampaní popisuje i různé předměty, bytosti a kulty známé z 5. edice Call of Cthulhu a obsahuje i dvoustránku s návodem pro konverze mezi ní a 3. edicí GURPS.

Dnes může být zajímavé, že obsahuje i sloupek s poznámkou o online hraní přes e-mail, usenet nebo AOL. Příručka dostala v roce 2001 dotisk s novou obálkou. Má 128 stran.

Určeno po hru
Kategorie produktu

4

Ve své době super atmosférická a přitažlivá příručka, použitelná i jako obecný hrubý přehled Cthulhu Mythos. Kombinace Mythos s kyberpunkem mi asi i teď přijde zajímavější a bližší než Lovecraftova meziválečná léta - megakorporace infiltrované od nejvyšších míst loutkami sloužícími Cthulhu, pouliční gangy kultistů, umělé inteligence prorostlé s bytostmi z Mythos, které dovedou zavést do těch nejtemnějších koutů Matrixu, výpravy do prastarých ruin uprostřed džungle s nejmodernější výbavou, která ale na hrůzy, které se tam skrývají, stejně nestačí...

Dnes už je ale nějak přecthulhováno a chapadlovité hrůzy není problém sehnat třeba v podobě hrnku nebo plyšového polštáře, takže je otázka, jestli by taková příručka vůbec ještě někoho zaujala. 4 hvězdy jsou retrohodnocení, příručka se sice čte dobře a je hezky uzavřená a kompaktní, ale části věnované popisu světa GURPS Cyberworld dnes už nikomu moc neposlouží a informace o Mythos nepřináší nic, co by se nedalo zjistit z jiných zdrojů a podrobněji.