Ghosts of Saltmarsh

Vložil(a) ShadoWWW dne
4
Průměr: 4 (2 hlasů)
2019
Epizodní dobrodružství odehrávající se na moři

Vítejte u Duchů Slanisek! V této knize najdete sedm dobrodružství pro D&D. Každé z nich je proslulé svými jedinečnými výzvami, smrtícími hrozbami i pohádkovostí otevřených moří. Některá z těchto dobrodružství sahají až nejranější historie D&D, zatímco jiná vyplula na moře teprve nedávno. Každopádně tyto pirátské příběhy byly aktualizovány pro pátou edici, aby přilákaly odvážné dobrodruhy k novému prozkoumání smrtelně nebezpečných břehů.

Ghosts of Saltmarsh jsou sborník dobrodružství pro pátou edici D&D. Jednotlivá dobrodružství dřív vyšla pro starší edice D&D, tady jsou zkonvertovaná do páté edice, přepracovaná a propojená do souvislé kampaně. Originálům jsou velice podobná, ale nejsou jejich věrnou kopií a obsahují různé změny nebo aktualizace, např. aby lépe navazovala jedno na druhé. Jsou to:

  • The Sinister Secret of Saltmarsh (originál z roku 1981) – Postavy zkoumají záhadu strašidelného domu nad mořem.
  • Danger at Dunwater (originál 1982) – Navazuje na předchozí dobrodružství, postavy v roli velvyslanců zjišťují víc o nebezpečném spiknutí.
  • Salvage Operation (originál 2005) – Průzkumné dobrodružství, jehož cílem je zachránit loď dřív, než ji zničí veliké monstrum.
  • Isle of the Abbey (originál 1992) – Vyčištění ostrova od nemrtvých a jiných nekalostí.
  • The Final Enemy (originál 1983) – Uzavírá trilogii zahájenou prvními dvěma dobrodružstvími. Oproti originálu má i epický závěrečný boj.
  • Tammeraut’s Fate (originál 2004) – Vyšetřování s prvky hororu a mimozemských hrozeb. 
  • The Styes (originál 2005) – Průzkum rozpadající se lodi držené jeřábem v docích. Lovecraftovská atmosféra.

Kromě samotných dobrodružství obsahuje příručka i úvodní kapitolu popisující město Saltmarsh, které bylo dějištěm některých z původních dobrodružství, ale zdejší text je úplně nový. V dodatku pak najdete unikátní pravidla pro námořní plavbu i souboje.

Určeno po hru
Kategorie produktu

Externí recenze a shrnutí