Forgotten Realms Campaign Guide

Vložil(a) Markus dne 24. 04. 2022, 22:02
0
Zatím nehodnoceno
2008
Úvodní příručka DMa pro svět Forgotten Realms ve verzi pro 4. edici D&D

Forgotten Realms Campaign Guide je 288stránková příručka popisující svět Forgotten Realms v jeho inkarnaci pro 4. edici D&D, což z něj dělá první publikovaný svět pro tuto edici. V této edici D&D vycházely ke každému světu vždy jen tři knihy: pro DMa, pro hráče a jedno dobrodružství. Tato kniha tak tvoří trojici spolu s Forgotten Realms Player’s Guide (2008) a Scepter Tower of Spellgard (2008).

Svět se v této verzi posunul o 100 let dopředu. Katastrofa zvaná „spellplague“ uvrhla celý svět do temnoty, mnohé někdejší oblasti zanikly. Paralelní svět Abeir se spojil s hlavním světem Toril, znovu se objevila prastará říše Netheril, části Moře hvězd se propadly do Underdarku a z Thaye se stala země nemrtvých. Svět se tak po vzoru jádrových pravidel D&D 4e stylizoval do atmosféry „ostrůvky světla v temnotě“ a získal na záhadnosti, aby dával víc prostoru hráčským postavám a jejich výpravám. 

Kniha obsahuje informace určené pro Dungeon Mastera: úvod do světa a jeho historie, rady pro vedení dobrodružství, zákonitosti zdejší magie, pantheony, kosmologii a nestvůry. Největší část knihy je věnována geografickému průvodci, který popisuje všechny hlavní oblasti světa Faerûn. Pro snazší začátek dobrodružství popisuje kniha taky jedno ukázkové město zvané „Loudwater“. Součástí je krátké ukázkové dobrodružství Barrow of the Ogre King.

Kategorie produktu

Externí recenze a shrnutí