Flabbergasted!

Vložil(a) KDolecek dne 09. 04. 2023, 14:38
4
Průměr: 4 (2 hlasů)
2022
Komediální RPG v divokých dvacátých let inspirováno díly jako Kolem světa za 80 dní

Flabbergasted! je vyprávěcí RPG s jednoduchými pravidly zasazené do bouřlivých dvacátých letech 20. století. Jádrem hry jsou komediální scénáře a odlehčená dobrodružství, inspirovaná díly jako Jeeves and Wooster, Hotýlek (Fawlty Towers) nebo Cesta kolem světa za 80 dní. Hráči v rolích přátelských aristokratek, podnikavých zbohatliků, idealistických bohémů nebo vždy připravených služebníků se vydávají za různorodými eskapádami. Okrádají darebácké dlužníky, podnikají kalamitní kousky, opanovávají vroucí večírky, zabraňují scestným svatbám a účastní se plejády dalších aliterovaných dobrodružství!

4

Za mě ideální materiál na one shot, na výplň večera a možná i na obecné představení TTRPG lidem, které nezajímá fantasy ani sci-fi, ani propracované herní mechaniky, ale které baví divadlo, komedie a improvizace.

Archetypy (Aristokrat, Sluha, Bohém, Vzdělanec/Světoběžník/Self Made Man)  jsou myslím dost vděčné a člověk do nich nastoupí téměř okamžitě. 

Herní systém je jednoduchý, ale vlastně jsem ani neměl potřebu ho používat. Síla hry není v tom, že hledáte, na co si hodit, ale že se snažíte z problému vyklouznout co nejvtipnějším způsobem.