Dračí doupě – Pravidla pro pokročilé 1.1

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
1992
První verze pravidel Dračího doupěte pro pokročilé

Pravidla pro pokročilé jsou pokračování základních pravidel pro hru Dračí doupě. Navazují na Pravidla pro začátečníky a popisují pokyny pro hráčské postavy na 6. až 15. úrovni. Šestice povolání ze základních pravidel se tu větví a každé povolání od 6. úrovně má dvě možné cesty (vlastně podpovolání), kterými se může dál ubírat. Teprve Pravidla pro pokročilé vypouštějí družinu z jeskyně do širého světa a obohacují hru o systém dovedností a pravidla pro „dobrodružství pod širým nebem“. 

Verze 1.1 z roku 1992 je úplně první verzí Pravidel pro pokročilé. Jsou to zároveň první pravidla pro Dračí doupě, která jsou rozdělená na dva svazky: Průvodce hrou, který popisuje dovednosti postav a schopnosti hráčských povolání, a Příručku Pána jeskyně, která radí PJ s vedením hry a popisuje další pravidla, která by hráčům měla zůstat „tajná“. 

Oproti pozdějším verzím, které prošly iterativním vývojem, se verze 1.1 v mnohém liší. K odlišnostem od pozdějších verzí patří například:

  • Liší se některé schopnosti povolání, například chodec nemá kouzelný meč, ale kouzelnou flétnu...
  • a dál nevíme

(Poznámka: Rozdíly mezi jednotlivými verzemi DrD nemáme dostatečně zmapované. Pokud o nich máte přesnější informace, můžete přímo editovat tuto anotaci a doplnit je, nebo nám je poslat do této diskuze.)

Tato verze Pravidel pro pokročilé je určená k používání s Pravidly pro začátečníky 1.1. Ještě pro ni neexistují odpovídající Pravidla pro experty.

V roce 1992 byla tato verze nahrazena Pravidly pro pokročilé 1.2.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel