Doors to Elsewhere

Vložil(a) Stařec dne 12. 12. 2022, 13:39
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2020
Popis interdimenzionálního města, jeho frakcí, a nástroje pro sestavení jednoho dobrodružství

Doors to Elsewhere je doplněk pro hru Heart: The City Beneath, který sám sebe označuje jako „campaign frame“, rámec dobrodružství. Poskytuje zápletku a několik nástrojů pro sestavení pátracího dobrodružství ve městě Elsewhere – tyto texty ovšem netvoří úplný scénář dobrodružství, nabízejí možnosti a varianty řešení hlavní záhady a vyžadují dodatečnou práci ze strany Vypravěče. 

Text je ovšem především tematickou příručkou popisující interdimenzionální město Elsewhere, jež je přímým odkazem na město Sigil ze světa Planescape. Vedle několika lokací (jež jsou spíše jen ukázkou stylu než výběrem důležitých míst) představuje také několik málo frakcí a inspirační texty, jak Elsewhere zakomponovat do kampaně v Heart: The City Beneath.

Určeno po hru
Kategorie produktu

3

Texty k dobrodružství jsou spíše jen různými nástiny a vyžadovaný vklad Vypravěče je na můj vkus příliš velký, na druhou stranu v souladu s filosofií systému, který vypravěčům důrazně radí nepřipravovat se a improvizovat. 

Město Elsewhere coby love-letter pro Sigil z Planescapu je pořád zajímavé a imaginativní, ale všeho je příliš málo - jak lokací, tak frakcí a jejich popisů. Ve výsledku mi taky připadá, že to není z daleka taková přehršel úžasných podivností, jakou prezentuje hlavní příručka, což je škoda. Rozmlsali si mě a tohle už pro mě není dost. 

Pořád to má ale ilustrace Felixe Mialla. A pořád je to svět Heart - City Beneath.