DCC RPG Quick Start Rules and Brand New Adventure

Vložil(a) Markus dne
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2020
Zjednodušená pravidla a ukázková dobrodružství pro naučení hry DCC

DCC RPG Quick Start Rules and Brand New Adventure (česky vyšlo jako DCC: Pravidla pro rychlý start a dvě dobrodružství) je 48stránkový sešit obsahující zjednodušená pravidla hry Dungeon Crawl Classics a zároveň dvě ukázková dobrodružství. Má hráče provést úvodním „trychtýřem“ na 0. úrovni a jejich prvním skutečným dobrodružstvím na 1. úrovni. Kniha ale obsahuje i pravidla pro 2. úroveň. Dál musejí hráči přejít na standardní knihu pravidel DCC.

Zjednodušená pravidla DCC vyšla v několika různých verzích. Samotná část s pravidly se neliší, liší se ale některá přiložená ukázková dobrodružství. Tato anotace reprezentuje verzi distribuovanou v rámci Free RPG Day 2020. Obsahuje dobrodružství The Portal Under the Stars a The Legend of the Silver Skull.

Přehled jiných zjednodušených pravidel DCC viz série DCC Quick Start Rules.

Vydavatel

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
DCC: Pravidla pro rychlý start a dvě dobrodružství 2024 Radim „ShadoWWW“ Havlíček, Jiří „Markus“ Petrů Mytago Čeština Odkaz

Obsahuje tyto produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
3
Průměr: 3 (2 hlasů)
Hodnota
60.00
The Legend of the Silver Skull
Legenda stříbrné lebky
2020 Dobrodružství Minidungeon s lehce mořskou tématikou na ostrově Čeština
3
Průměr: 3 (2 hlasů)
Hodnota
60.00
The Portal Under the Stars
Portál pod hvězdami
2012 Dobrodružství Minidungeon jako úvodní „síto“ pro DCC Čeština

3

Většina sešitu jsou pravidla, dobrodružství jsou jen dílčí část. Pravidla jsou překvapivě „plnohodnotná“ a nešizená. Je tu celá tvorba postavy, včetně náhodného generování postav nýmandů a úvodního síta. Jsou tu všechna povolání i se svými ikonickými, asymetrickými schopnostmi. Zkrátka, tohle vlastně nejsou ani tak zjednodušená pravidla DCC – tohle jsou prostě pravidla DCC, a když se je naučíte, naučíte se tu hru správně.

Samozřejmě že je to kráceno – například kritické tabulky mají míň položek. U některých povolání chybí pár jejich složitějších schopností (třeba navazování vztahů s patronem u kouzelníka). A pak především chybí popisy kouzel, až na cca 5 pro každé povolání – což je startovní výběr, ale neumožňuje vám dál růst. Pravidla tak vystačí na nultou úroveň (úvodní síto) a na první úroveň, kdy se seznámíte s plnými pravidly.

Obě dobrodružství jsou pohodové spotřební kusy, které pobaví, byť o žádné zázraky nejde. Věnoval jsem se jim zvlášť tady a tady a potom všemu podrobněji v recenzi na svém blogu.