The Legend of the Silver Skull

Vložil(a) Markus dne
3
Průměr: 3 (2 hlasů)
2020
Minidungeon s lehce mořskou tématikou na ostrově

Pirát Slepý Jacek tvrdil, že ta lebka s diamantovýma očima by měla být ukrytá na jakémsi tajném ostrově, o kterém neví žádný lodivod. Po třech týdnech pročesávání Nekonečného oceánu jste spatřili nehostinný skalnatý ostrov. Uprostřed něj se na vrcholku jediného kopečku vyjímá hrůzostrašná budova: přinejmenším tři patra vysoká lidská lebka.

The Legend of the Silver Skull (česky vyšlo jako Legenda stříbrné lebky) je ukázkové dobrodružství pro 1. úroveň v Dungeon Crawl Classics, které vyšlo jako součást „rychlého startu“ DCC RPG Quick Start Rules and Brand New Adventure (2020). Jde o minidungeon se zhruba desítkou popsaných lokací – postavy připlouvají hledat poklad na ztracený ostrůvek, ale ukáže se, že je sem přivedla jistá vyšší moc, která s nimi má jiné záměry.

Kategorie produktu
Autoři
Vydavatel

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Legenda stříbrné lebky 2024 Jiří „Markus“ Petrů Mytago Čeština Odkaz

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
3
Průměr: 3 (1 hlas)
Hodnota
60.00
DCC RPG Quick Start Rules and Brand New Adventure
DCC: Pravidla pro rychlý start a dvě dobrodružství
2020 Alternativní základní pravidla, Dobrodružství Zjednodušená pravidla a ukázková dobrodružství pro naučení hry DCC Čeština

3

Legenda stříbrné lebky je vlastně typickou ukázkou takových těch „malých“ dobrodružství pro DCC, co vycházejí jako bonusy nebo součásti různých sborníků. Spotřební dungeon o malém rozsahu (něco kolem 10 popsaných lokací), nečekejte žádné nelineární prostředí a oldschoolový sandbox. Struktura je primitivní – jdete z místnosti do místnosti a řešíte, co na vás vypadne –, ale dobrodružství to kompenzuje jedinečnou stylizací a pamětihodností setkání.

Je to minidungeon s mořskou tématikou, takže očekávejte rybolidi, vodní nástrahy nebo mnohokončetinová krabí monstra zvaná „krabsasíni“. A taky tvaroměnce a lítající lebky, které z očí metají ničivé paprsky. Okolo toho je postavená jakási podivná epická omáčka o velkém záporákovi, co ovládá skoro celý svět, ale vy ho teď přemůžete během tří hodin hry. Působí nemístně, jako kdyby měl autor příliš velké plány na příliš malé dobrodružství.

Samotný obsah je ale fajn: klasické DCC, pestrá setkání, divní nepřátelé, zajímavé odměny, a dokonce i jeden „puzzle“, kdy hráči experimentují s podivným přístrojem.

Víc v recenzi na mém blogu