Cyberpunk 2020

Vložil(a) Markus dne 28.07.2021, 15:59
0
Zatím nehodnoceno
1990
Druhá edice původní cyberpunkové RPG hry zasazené do temné budoucnosti

Cyberpunk 2020 je druhá edice hry Cyberpunk 2013, prvního cyberpunkového RPG vůbec. Odehrává se v alternativním budoucnosti ve světě plném temných korporací, smrtících zbraní a kybernetických implantátů. Jeho temná vize potlačuje některé jiné aspekty známé z jiných cyberpunkových děl, jako jsou biotechnologie nebo umělá inteligence.

Jak název napovídá, druhá edice posouvá reálie herního světa o sedm let dopředu a například už zohledňuje reálné sjednocení západního a východního Německa. Systém Interlock je stále podobný původní hře, ale obsahuje různá doladění a vylepšení – v téhle podobě pak začal být označován jako „standardní Interlock“. Změn doznal například soubojový systém (už nepoužívá oponované hody a je míň smrtelný), netrunning (už nepůsobí tolik jako dungeon crawl) nebo tvorba postavy (menší vliv náhodně určených životních drah).

Především tato edice zaznamenala ohromný úspěch a rozpoutala masivní vlnu zájmu o žánr cyberpunku. Po jejím vzoru začaly vycházet další cyberpunková RPG, která na nějakou dobu zastínila tradiční žánr sci-fi – ten koncem osmdesátých let pomalu ztrácel dech, protože nedržel krok s technologickým pokrokem doby.

Rodina RPG her
Systém