Court of Blades

Vložil(a) KDolecek dne 11. 06. 2021, 00:35
5
Průměr: 4.3 (3 hlasů)
2021
Hra pletichách šlechticů, dvorních mágů a elegantních duelantů

Court of Blades je hra o politice, magii, romanci a nebezpečí. Odehrává se ve světě plném pletichařících šlechticů, dvorních mágů a elegantních duelantů. Je postavená na systému Forged in the Dark.

Postavy hráčů jsou Retainers – služebníci Domu, který se nově dostal mezi Esultare, šest Domů vládnoucích městu Ilrien. Každý Dům má svého prince, ale První princ je jen jeden a všechny Domy se snaží dosáhnout této pozice. Jakožto „retainers“ si postavy užívají vysokého postavení v rámci města, ale zároveň jsou poslední v hierarchii moci vlastního Domu. Jejich cílem je skrze službu získat místo ve vládnoucí rodině Domu a zároveň mu pomoci vystoupat po příčkách moci v Esultare. A to se stane, jen pokud odhalí tajemství ostatních Domů a budou riskovat vlastní životy v renesančním světě falši a magie. Čest, styl a smrt.

Mezi inspirace patří Tři mušketýři, Romeo a Julie, Píseň ledu a ohně, Medicejové, seriál Řím nebo Wicked Eyes and Wicked Hearts z Dragon Age Inquistion.

V červnu 2021, po skončení kampaně na Kickstarteru, byla vydána Early Release verze hry. Tato verze by měla být dokončená z hlediska pravidel, ale neprošla  korekturou, nemá ilustrace a má jen hrubou sazbu.

4

Neprinasi nic prevratneho ale:

- alespon z pohledu hracu to neni slozite.

- dobre to podporuje dany styl
- dobra podpora RP
- souboje resene spis nahrazkou ale pomerne jednoduse a opet s podporou RP (nekomu by mohlo vadit, me nevadi).
- hral jsem jen one-shot, takze bohuzel nemuzu hodnotit ty intriky, ale vypadaji dobre

- Pokud mate radi ten styl, urcite bych doporucil vyzkouset.