Black Wyrm of Brandonsford, The

Vložil(a) Ota dne
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2020
Nízkoúrovňové postavy čelí drakovi, který rozvrátil rovnováhu nedalekého lesa

Malé město Brandonsford je v širokém okolí jediný záblesk civilizace. Na sever od něj leží les, za lesem hory, skrz les teče řeka. Obyvatelé města se bojí vycházet ven, protože několik posledních týdnů prý v lese řádí drak.

Dobrodružství pro postavy na 1. až 3. úrovni, systémově kompatibilní se starým D&D a OSR. Celé má 18 stránek, na kterých se autor snaží o rozsahem malý minisandbox. Layout používá tučné fonty, odrážky i zvýrazňovací obdélníky kolem textu. Modul obsahuje:

  • Popis městečka – významné postavy, konflikty, drby
  • Popis lesa – několik významných lokací, z nichž některé mají svou vlastní mapu (viz. jeskyně dole). Náhodná setkání v lese, náhodná setkání v okolí řeky.
  • Mapy dvou jeskyní – jedna má čtyři místnosti, druhá kolem dvaceti.
  • Všechny postavy a obludy mají konkrétní statistiky i konkrétní poklady. V modulu je navíc popsáno 8 kouzelných předmětů.
Kategorie produktu
Autoři

5

Black Wyrm je velmi dobře zpracovaný hexcrawl pro nízké úrovně (1-3).

Obsahuje jedno velké monstrum se svým twistem/tajemstvím. Jeden dung, spoustu lokací na mapě, tabulky náhodných setkání/rumorů, magické předměty, obchodníky/další důležitá NPC + seznam několika questů.

Všechno s přesně tím dostatkem detailů co potřebujete, aby jste to zvládli v klidu a zajímavě odehrát, ale zároveń se ty informace neztrácejí v textu a nezahltí Vás při čtení.

Všechno co potřebujete a to jen na 19-ti stránkách! (od obalu k obalu).

Chcete vědět jak napsat kvalitní mini-hexcrawl? Šáhněte po tomhle! Potřebujete nějak zajímavě rozjet Vaší fantasy kampaň, tak tímhle produktem taky neprohloupíte. 

Navíc celý crawl má příjemnou atmosféru, jak ze starých pohádek od bratří Grimmů. Vřele doporučuji.