Adventures in Blackmoor

Vložil(a) Markus dne 16. 03. 2023, 18:06
0
Bez hodnocení
1986
Cesta magickým hostincem do rebootovaného světa Blackmoor

Blackmoor je v obležení! Na jihu a východě plánuje Velká říše Thonia ukončit jeho nezávislost. Na západě se dali do pohybu neúprosní Afridhové. Na severu se zlé Vejce z Cootu připravuje překročit bouřlivé moře a znovu vnést oheň a meč do srde malého království...

DA1: Adventures in Blackmoor je první z krátké série dobrodružství DA - Dave Arneson's Blackmoor, která pro Basic D&D začala vycházet potom, co Gary Gygax urovnal vztahy se svým někdejším spolupracovníkem Davem Arnesonem (po několik letech soudních sporů) a opět ho přizval k tvorbě produktů pro D&D. Znovu oživuje Arnesonův svět Blackmoor a tentokrát ho prezentuje jako součást světa Mystara, ale 4000 let v minulosti.

Dobrodružství je určené pro postavy na 10. až 14. úrovni. Odehrává se v mezisférickém hostinci, kterým se hráči vypravují do světa Blackmoor, aby pomohli tamním vládcům. Samotné dobrodružství se odehrává v hostinci (jako by to byl dungeon) ve třech různých časech, přičemž hostinec je pokaždé jiný. Důraz je na vyšetřování a dedukci: hráči postupně odkrývají historii Blackmooru.

Posledních 20 stran (z celkem 64) je stručným představením Blackmooru, včetně popisu 38 významných nehráčských postav.

Kategorie produktu
Vydavatel