Advanced Fighting Fantasy (1e)

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
1989
Rozšířená verze hry vycházející z populární série gamebooků

Advanced Fighting Fantasy je jednoduchá RPG hra vycházející z legendární série gamebooků Fighting Fantasy a Sorcery! Adaptuje herní systém představený v knihách do podoby jednoduchého RPG vhodného pro začínající hráče. Hry vycházela jako série paperbackových knih, který byly distribuovýny spolu s gamebooky do běžných knihkupectví ve snaze přilákat k RPG hrám nové hráče. Je zasazená do postapokalyptického fantasy světa Titan, který byl postupně představován v knihách.

Tato verze nahrazuje předchozí RPG adaptaci Fighting Fantasy (1984) a dál ji rozšiřuje, takže už nejde o skoro přesnou kopii systému z gamebooků. Postavy jsou definované čtyřmi základními vlastnostmi (Dovednost, Stamina a Štěstí) a dále si můžou bodovým nákupem pořídit několik speciálních dovedností, které jim umožňují specializovat se na různé zbraně, ovládat speciální schopnosti nebo magii. Vyhodnocování probíhá většinou jednoduchým hodem 2k6 + obtížnost, přičemž hráč se snaží podhodit hodnotu své příslušné vlastnosti + případné speciální dovednosti.

Hra vyšla jako série paperbackových knih. Dungeoneer (1989) představuje základní pravidla a dvě ukázková dobrodružství. Blacksand! (1990) rozšiřuje pravidla o nové dovednosti, pravidla pro hraní v městech a jedno městské dobrodružství. A Allansia (1994) opět přidává nové dovednosti, rozšiřuje hru o pravidla pro hraní v divočině a bitvy armád a taky obsahuje jedno dobrodružství.

Pro hru vyšly i reedice dvou doplňků původně určených pro Fighting Fantasy (1984): Out of the Pit (1985) je bestiář, Titan: The Fighting Fantasy World (1986) podrobněji popisuje herní svět.

Existuje výrazně novější druhá edice Advanced Fighting Fantasy (2011).

Rodina RPG her
Vydavatel