Taria - Záhvozdí

Vložil(a) Sirien dne 08. 08. 2020, 18:48
5
Průměr: 4.6 (5 hlasů)
1999
Několik dobrodružství pro nízké úrovně spolu s popisem severní části Tarie

Modul Tarie věnovaný jejímu drsnému, řídce obydlenému a barbarskými kočovnými kmeny obývanému severnímu pobřeží. 

Jako všechny moduly Tarie, i tento se zaměřuje především na předpřipravená dobrodružství. Ta jsou zde svým rozsahem a dopady určena především slabším postavám a jsou vhodná pro začátečníky.

 

Určeno po hru
Kategorie produktu
Svět
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

d20.cz Sirien Recenze: Moduly Tarie

5

Nízké úrovně bývají nudné ale zachraňovat království se 2 kouzly je hardcore. Proto když jsou vaši dobrodruzi útlého věku, dokončili studium nebo prostě vyrazili do světa je tohle jasná volba.

Vesnické prostředí, živé nehráčské postavy a zajímavé zápletky. Od hlídání hřbitova až po fantaskní dobrodružství zpívaný bardem.

Poutavé, originální, čtivé.

5

Pokud máte rádi vesnickou fantasy, tak toto berte všemi deseti stejně jako já. Výtisk už seženete jen v antikvariátu nebo přes inzerát, ale elektronicky můžete mít tuto příručku hned (v PDF). Jde o sérii minidobrodružství s prostou, skoro až všední zápletkou, ze které se ale vždycky vyklube něco nečekaného. Vesnická fantasy navádí k hraní špinavé fantasy; otrhaných dobrodruhů, co každý den bojují o skývu chleba a odměnou za splněný úkol je pro ně pivo, hrachová kaše a ubytování v hostinci. Víc než na schopnosti postav se hraje na vtisknutí charakteru a duše, protože nic víc tam nenajdete. Koho tento styl zaujme, vřele doporučuji další díly Tarie a taky knižní sérii Letopisy Vukogvazdské družiny. Vlastně je mi až s podivem, že mě nenapadá žádné zahraniční dobrodružství, které by bylo v tomto žánru.

Žasnu, kolik toho kolem roku 2000 u nás vyšlo. V té době mě ale bavil hrdinský žánr a Asterion. Dnes, po mnoha letech hraní DnD 5e v Zapomenutých říších mě ale víc láká vrátit se k vesnické fantasy, kterou jsem jeden čas zkoušel, ale nefungovalo mi to. Dnes vím proč. Protože mi chyběla pravidla jako Zapovězené země. Dnes je ale vše připraveno a s kamarádem z dětství, se kterým jsem hrával DrD 1.5, si po letech zase zahrajeme; Zapovězené země v prostředí Tarie. Už se těším!

Pokud vás ale vesnická fantasy neláká a máte raději hrdinské fantasy, sáhněte po DnD 5e nebo Jeskyních a dracích a nějakém modulu pro 5e nebo českém Asterionu.

4

Tu čtvrtou hvězdičku tady nutim silou vůle, protože vim, že si to zaslouží - stylově mě tenhle modul nicméně spíš minul.

Jako všechny rozšiřující moduly Tarie je i tento věnován především předpřipraveným dobrodružstvím (které lze snadno hrát i mimo Tarii). Záhvozdí je přitom zaměřené na slabé a začínající postavy, a to podle měřítek a stylu DrD - jinými slovy jde o "vesnickou fantasy" s lokálními storkami, kde vlastně reálně až tak moc o nic nejde. Nicméně - i zde bylo pár příběhů, které se mi vysloveně líbily a které by mi nevadilo si zahrát, což je v tomhle "žánru" co říct.

K tomu samozřejmě podrobnější popis příslušné části Tarie a její faktografie, vše v úhledné a čtivé formě.

Pokud je tohle to co potřebujete nebo váš šálek kávy, tak po tom určitě skočte. Pokud ne, tak tenhle modul přeskočte a jděte rovnou na drsnější Severní tarii nebo na temnější Pohraničí.

Detaily viz má recenze.