Taria - Pohraničí

Vložil(a) Sirien dne 08. 08. 2020, 18:57
5
Průměr: 4.5 (2 hlasů)
2008
Série dobrodružství z Tarijského pohraničí spolu s popisem dané části světa

Modul Tarie věnovaný jejímu jihovýchodnímu, s pevninou jí pojícímu kraji, který je zároveň její nejdéle osídlenou oblastí.

Pohraničí obsahuje stranou ostatního i zajímavé doprovodné texty věnované hraní rolí a především alternativní ("zahraniční" a značně kritický) výklad historie Tarie a stavu celé její společnosti.

Stejně jako ostatní Tarijské moduly, i Pohraničí je především o předpřipravených příbězích. Ty jsou určené alespoň trochu silnějším postavám a vynikají především svou spletitostí a silným důrazem na atmosféru.

 

Určeno po hru
Kategorie produktu
Svět
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

d20.cz Sirien Recenze: Moduly Tarie

5

Jako všechny rozšiřující moduly Tarie je i tento věnován především předpřipraveným dobrodružstvím (které lze snadno hrát i mimo Tarii). A ta jsou tentokrát temná - nebo minimálně citelně temnější, než ta předchozí.

Pohraničí dalo Tarii poněkud pesimistický obrat - nejen svými vlastními tématy a zápletkami, ale i "novým světlem", které vrhlo na informace z původního hlavního modulu. Velká část Pohraničí je věnována tomu, jak se za zářivým "oficiálním" výkladem Tarijské historie skrývají temné pravdy, promarněné příležitosti a mnohé nikdy nenapravené křivdy a jak celé knížectví není ve skutečnosti zdaleka v tak dobrém stavu, jak se elita z hlavních měst a drahých paláců tváří.

Samotné příběhy se odklání od monster a velmi často (resp. ještě víc, než předtím) nabírají motivy korupce a upadlosti lidské morálky, od selhání jednotlivců až po celé zločinecké organizace. A ty příběhy jsou možná až nečekaně náročné, a to nejen k postavám, ale i k hráčům. Pokud si chcete užít skutečné výzvy, Pohraničí je pro vás má.

Více detailů v mé recenzi.