Principia Apocrypha

Vložil(a) Markus dne 18.10.2021, 10:49
5
Průměr: 5 (3 hlasů)
2017
Sborník stručných rad a tipů pro hraní v oldschoolovém stylu

Principia Apocrypha, „aneb pokladnice zásad a pouček o tom, kterak vésti a hráti stolní hry na hrdiny v oldschoolovém stylu, jak je sepsali Ben Milton a Steven Lumpkin, sesbíral a dodatky opatřil David Perry a ilustrovala a ozdobila Evlyn Moreau“ je sborník stručných, heslovitých rad a tipů, které se čtenáři snaží přiblížit zásady oldschoolového herního stylu. Obsahuje tipy jak pro Sudího a vedení hry, tak pro hráče a zacházení s hráčskou postavou.

Dokument je volně dostupný, šiřitelný pod licencí Creative Commons.

Kategorie produktu

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Principia Apocrypha 2021 Jan Kuklínek Čeština Odkaz

5

Skvělá kolekce rad a postupů, jejichž používání a respektování vám pomůže vyhnout se těm největším chybám, které lidé dělávají při hraní "staré školy" a přeskočit rovnou k zábavné a funkční hře, která respektuje hráče a zároveň dělá vedení hry zábavným a překvapivým pro Sudího.

Nebál bych se říct, že tahle příručka udělala pro oldschoolové hraní to, co ApocalypseWorld udělal pro hraní příběhové.

5

Principia by se měla přikládat povinně ke každým OSR pravidlům. Je to nejlepší návod k OSR, který jsem zatím našel. Hlavně díky jeho stručnosti a heslovitosti – místo aby vám všechno valil do hlavy v proudu hutného textu, dá vám několik zenových (ovšem velmi přesných) pouček a nechá vás nad nimi meditovat a vstřebat si je sami.  Tím ve skutečnosti sděluje strašně důležitou lekci o old schoolu a jeho důrazu na bastlení a experimentování, kterou vám obsáhlejší, ukecanější instruktáž z definice předat nemůže. Old school se nedá naučit čtením a studiem, dá se naučit hraním a experimentováním. A tahle brožurka to ví a motivuje k tomu.