Planescape Campaign Setting

Vložil(a) Markus dne 16.05.2020, 10:12
5
Průměr: 5 (1 hlas)
1994
Základní sada pro hraní v barvitém mnohovesmíru

Základní a první sada pro lehce punkový mnohovesmír Planescape vyšla v podobě krabice skládající se ze čtyř příruček a několika map. „Hráčův průvodce sférami“ je stručným představením světa a jeho principů pro hráče a zároveň představuje „frakce“ – organizace soustředěné kolem různých filozofií, mezi nimiž si každá hráčská postava musí vybrat. „DMův průvodce sférami“ představuje hierarchii celého mnohovesmíru a jednotlivé jeho fantaskní světy. Příručka „Sigil a okolí“ se zaměřuje na Sigil, město portálů, a přilehlé krajiny, ve kterých se pravděpodobně budou odehrávat první dobrodružství. Krabici uzavírá bestiář a několik plakátových map. Sada je obohacená osobitými ilustracemi Tonyho DiTerlizziho, který dal světu nezapomenutelný charakter a stal se jeho dvorním ilustrátorem.

Svět
Kategorie produktu
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

5

Láska, srdcovka, jedna z nejlepších věcí, která hry pro DnD jakékoli edice vyšla. Planescape je svět, který mě jako kluka, který tehdy neznal nic než Dračák, skrze legendární počítačovou hru a její překlad přivedl ke stolnímu D&D, myší díry, do které zjevně asi nikdy nepřestanu padat. Ten svět je famózní, originální, nabízí hluboké přesahy a je krásnou ukázkou toho, jak může vypadat pořádně udělané fantasy. A hlavně má dar ze všeho nejcennější – vzbuzuje touhu hrát. Povinná četba, fakt.

Základní krabice pro ADnD je nepochybně ten Planescape, představuje všechno potřebné o světě a nikdy nebyla nahrazena. Zatímco ostatní rozšiřující příručky už mají proměnlivou kvalitu a můžou svádět k zabřednutí do toho, že budete donekonečna načítat popisy dalších a dalších míst, tahle první – v kombinaci autora Zeba Cooka a ilustrátora Tony DiTerlizziho – je ten pravý, ryzí, nefalšovaný Planescape. My jsme ho vždycky hráli spíš komicky, ale sním o tom, že ještě než umřu, vezmu tuhle základní krabici, hacknu si to pro nějaký jiný systém a zahraju si pořádný Planescape s důrazem na filozofie, frakce a víru v různé formy posmrtného života.