Noc krve (ZZ)

Vložil(a) Markus dne
5
Průměr: 4.6 (9 hlasů)
2021
Krátké atmosférické dobrodružství v hostinci uprostřed lesů

Blíží se večer a skupina by už brzy měla dorazit do hostince „U Muže v kápi“, který byl postavám doporučen jako místo vhodné k přespání. Bohužel, z ničeho nic se náhle zatáhne a přižene se prudká bouřka. Vše je brzy promoklé, všichni trpí pod nápory větru. Pokračovat v cestě je velmi náročné, hrozí prochlazení. Bohužel, není bezpečné jednoduše zastavit a počkat, až se bouře přežene. V okolním lese žije podle dříve

vyslechnutých příběhů mnoho podivných tvorů, které bouřka do úkrytu nezažene...

Česká fanouškovská adaptace – z části překlad, z části přebásnění a doplnění – warhammerovského dobrodružství Night of Blood do systému a prostředí Zapovězených zemí. Dobrodružství je velice věrné předloze. Vykresluje opevněný zájezdní hostinec uprostřed lesů, kde se postavy připletou do podivné situace.

Kategorie produktu

5

Dobré dobrodružstvo. Dohrali sme ho za cca 5 hodín + naši dohrodruhovia sa neskôr vrátili späť, lebo chceli hostinec využiť ako svoju "tvrz". Hostinec však už bol obsadený niekým iným. Ale to už je ďalší príbeh :)

4

Hrál jsem předlohu, Night of Blood ve WFRP a je to dobrodružstvíčko, kterému nemám co vytknout. Jeho česká verze, převedená do Zapovězených zemí, mi z nějakého důvodu přijde trošinku slabší. Je to kombinací více faktorů:

  • Dořečení a „dovyprávění“ některých míst autorem adaptace. Je tu o trochu víc informací – vtipné je, že jsou převzaté ze záznamů mých sezení a je to tedy vlastně „můj“ obsah, který jsem si k dobrodružství přimyslel + něco přidal i Ota. Ale ve výsledku to to dobrodružství spíš oslabuje – méně je někdy více a někdy je prostě lepší některé detaily neřešit a nechat je na GMovi.
  • Po změně z prostředí Warhammeru do víceméně generické nízké fantasy (např. změna říšských jízdních hlídek na vesnickou hlídku, ale i změna záporáků a jejich kontextu), to taky „nějak není ono“ - a v kontextu světa a reálií Zapovězených zemí to lehounce neladí. Prostě zatímco do Warhammeru tenhle příběh sedne jako dělaný, v Zapovězených zemích se tak doma necítí.

Uvědomuju si, že tohle jsou nářky člověka, který nedá dopustit na původní verzi – ale prostě mi ten originál pro WFRP přijde o chloupek lepší. Ale i česká adaptace je vynikající dobrodružství, které jako strašidelnou jednorázovku vřele doporučuju každému hráči Zapovězených zemí (a nejen jich).

4

Konečně jsem si v roli Vypravěče zahrál Noc krve v Zapovězených zemích a nemusí mi připadat až tak hloupé ohodnotit něco, co jsem sám překládal a upravoval.

Původnímu Night of Blood jsem dal 4 hvězdy, stejné to bude i zde (kdyby to šlo, dám, stejně jako tam, o půl hvězdy víc). Sice jsem se snažil úpravami odstranit to, co mi u originálu vadilo, ale na něco holt člověk přijde až při reálném hraní:

- občas jsou informace rozsety v textu modulu trochu neštastně, mohl jsem to při úpravách nějak učesat, nebo alespoň přidat odkazy

- nebezpečnosti u různých způsobů přechodů řeky jsem mohl vytunit lépe, v naší hře zlodějka nic neřešila, zrekognoskovala terén, hópla po hlavě do řeky a dopadla vlastně nejlépe (ano, měla kliku při hodech, ale i tak).

Pozitiva, která ovšem jdou za autorem originálního modulu:

- skvělá zábava i pro Vypravěče, neboť v roli Hanse je třeba reagovat opatrně a občas značně improvizovat, navíc se dá vyřádit i v roli nebystrého Otta

5

Dobrodružství je velmi dobře připraveno. Odehráli jsme ho v systému Zapovězené Země jako zastávku postav v delší příběhové kampani a musím říct, že výborně funguje i pro zkušené postavy. V našem případě nastala "Noc krve" jak má být. Hráči hru hodnotili také velmi pozitivně.