Claw Law:Arms Law

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
1982
Krabicové vydání soubojových pravidel vznikající hry Rolemaster

Claw Law:Arms Law je doplněk pro „fantasy RPG hry“ (čímž se myslí konkrétně první edice AD&D), ze kterého se později stal základ samostatné hry Rolemaster. Nahrazuje původní soubojový systém AD&D novým, „realističtějším“ systémem založeným na procentuálních hodech se složitými tabulkami, které porovnávají různé typy zbraní proti různým typům zbrojí a jemně rozlišují různé výsledky. Zároveň přidávají do hry i kritické zásahy, kumulativní vliv zranění, fyzickou zdatnost bojovníků, modifikátory za pozici a řadu dalších faktorů.

Tato krabice obsahuje obsahuje dříve vydané příručky Arms Law (druhé vydání, 1982), která popisuje základní soubojový systém, a Claw Law (1982), která ho rozšiřuje o pravidla pro nestvůry a další dílčí soubojové situace. Jsou určené k používání s krabicí Spell Law (1981) popisující nový magický systém.

Ještě v témže role ale vznikla i pravidla pro tvorbu postav a Rolemaster se tím z „doplňku pro fantasy RPG hry“ stal samostatnou hrou. Nová verze pravidel, obsahující všechny zmíněné příručky, a navíc i pravidla pro hráčské postavy, vyšla v základní krabici Rolemaster (1982).

V pozdější verzi pravidel byly jednotlivé příručky z této krabice sloučeny do jedné knihy Arms Law & Claw Law (1984).

Kategorie produktu

Obsahuje tyto produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Arms Law (2. vydání) 1982 Základní pravidla Základní soubojová pravidla Rolemasteru
0
Bez hodnocení
Claw Law 1982 Základní pravidla Alternativní pravidla nestvůr pro AD&D a základ pozdější hry Rolemaster