ALIEN: The Roleplaying Game

Vložil(a) Kasai-Taliesin dne 08. 08. 2021, 18:14
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2019
Hra zasazená do světa filmů Alien/Vetřelec

Alien: the Roleplaying Game je hra zasazená v drsném světě filmu Alien/Vetřelec. Hráči v roli koloniálních mariňáků, koloniálních maršálů, pilotů, dělníků, korporátních agentů, ochranky, vědců, lékařů nebo i dětí prožívají hrůzy kosmu – zahrát si lze i za androida. Hru vede Game Mother (GM), zastávající roli nehráčských postav a samotného vetřelce, který postavy nahání. Hra klade důraz na plížení. S nesčetným množstvím tabulek lze připravit dokonalou cinematickou jednorázovou hru i plnohodnotnou kampaň. Neobsahuje Predátory.

Hra běží na systému Year Zero Engine, známém např. ze hry Zapovězené země. Mezi rozdílné mechaniky patří stres a panické hody. Panika se používá při zkoušení štěstí, kdy generuje jednu kostku stresu, kterou lze házet navíc. Když padne 1 (tzv. „facehugger“), postava propadá panice a na řadu přicházejí zvláštní efekty (podobné šílenství v Call of Cthulhu). Čím vyšší stres, tím vyšší pravděpodobnost úspěchu, ale i paniky.

Kniha obsahuje různé podklady pro státy, korporace, planety, základny a vetřelce v různých verzích a všech stádiích vývoje. Imožnuje i tvorbu vlastní vesmírné lodi.

Externí recenze a shrnutí

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
5
Průměr: 5 (1 hlas)
Hodnota
100.00
ALIEN Starter Set 2020 Alternativní základní pravidla, Dobrodružství Zjednodušená pravidla, úvodní dobrodružství a doplňkový materiál pro Alien RPG.

5

Pravidla jsou fajn - snadná a přizpůsobená žánru a stylu. Příručka je provedena kvalitně, layout i ilustrace navozují hutnou atmosféru vesmírného hororu. Drobným mínusem je množství tabulek s různými efekty, takže listování si tu člověk dost užije. Zajímavým prvkem jsou dva módy hry: Cinematic Play, který je určený na one-shoty a kde se počítá s tím, že většina postav zemře, a Campaign Play, kde se postavy klasicky rozvíjejí.

Více informací v mé recenzi na www.gediman.cz.