Coriolis: The Third Horizon

Vložil(a) Markus dne 02. 04. 2022, 13:55
0
Bez hodnocení
2016
Hard sci-fi hra na lidském pohraničí

Coriolis: The Third Horizon je sci-fi RPG hra zasazená do vzdáleného shluku hvězdných soustav zvaného Třetí horizont. Jedná se o reboot dřívější hry Coriolis (2008), která vyšla jen švédsky, a její předělání do jiného systému. 

Třetí horizont je oblast zmítaná válkami a konflikty, ale taky o domov hrdých civilizací, jak starých, tak nových. Hra je laděná do hard sci-fi, technologický pokrok není příliš velký: lidstvo nedisponuje praktickým způsobem nadsvětelného cestování, místo toho používá prastaré portály, které ve vesmíru zůstaly po dávno zaniklé civilizaci. Hráči cestují po Třetím horizontu jako posádka vesmírné lodi, prozkoumávají rozvaliny po stavitelích portálů, podnikají mise pro mocné frakce a účastní se politických intrik na stanici Coriolis, ve které se soustředí hlavní moc celé oblasti. Možná se i setkají s podivnými tvory z mezihvězdí.

Hra je postavená na poolovém systému Year Zero Engine. Postavy jsou definované atributy, dovednostmi, talenty, vybavením a vztahy. Pravidla popisují i budování vesmírné lodi, správu posádky, vesmírné bitvy a průzkum mnoha hvězdných systémů Třetího horizontu. Součástí základní příručky je i popis herního světa, především vesmírné stanice Coriolis a frakcí, které na ní působí.

Externí recenze a shrnutí