Magician's House, The

Vložil(a) Markus dne
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2018
Hledání mága, který se ztratil ve svém kouzelném domě obývaném elfy

Město Blackrock má potíž! Jediný, kdo ho z ní může vysekat, je mág Mordank Nevyzpytatelný, ovšem ten už několik měsíců nebyl spatřen na žádném bále, dýchánku ani jinde ve společnosti. Je potřeba najmout hrdiny, kteří se vydají na neohroženou výpravu... do Mordankova domu. Jenomže mágův dům není žádná všední budova. V jeho očarovaných stěnách naleznou dobrodruzi dveře vedoucí do prazvláštních krajů: elfích zahrad, opuštěných měst za zrcadlem, nekonečných knihoven nebo křišťálových dómů na Měsíci. Ohrožovat a oblažovat je budou  všelijací tvorové od skřítků, přes obry až po mimozemské entity a magické sochy.

Dobrodružství Magician's House je zasazené do viktoriánského fantasy světa. Hráči se vydávají prozkoumat dům gentlemana, který provádí čáry s elfy. Dům ovšem hostí spoustu kouzelných bytostí a obsahuje dveře do jiných světů. Dobrodružství je pestré, místy zběsilé a prý se dá - byť je to nepravděpodobné - splnit bez prolití jediné kapky krve. Obsahuje i řadu doplňků, jako jsou nová kouzla nebo patroni pro postavy kouzelníků.

Původně vyšlo pro Lark Fantasy (autorův vlastní systém) a Dungeon Crawl Classics, později přibyly konverze do Dungeons and Dragons 5e a Lamentations of the Flame Princess.

Kategorie produktu

5

Tuhle anotaci sem přidávám jenom proto, abych vás upozornil na tohle úžasné, neznámé dobrodružství z fanouškovské komunity. Je to skvělý, pestrý a rozvětvený dům mága, který vám vystačí minimálně na dvě tři sezení, ale jelikož obsahuje brány do jiných světů, má potenciál táhnout se s vámi ještě hodně, hodně dlouho. 

Psáno pro DCC a varianty DnD, ale laděno spíš do viktoriánska, takže bych si přál, aby to někdo vzal, odehrál v Příbězích impéria a pak o tom napsal!

Prostě: mágův dům. Mág zmizel. Jeho dům udržují v chodu služební skřítkové. Jsou tu elfové a zatoulané děti. Mág vyrábí magické prsteny s pestrými efekty, které jsou po domě různě roztroušené. Každé dveře v domě ve skutečnosti vedou „jinam“. Totéž zrcadla. Spousta příležitostí k zábavnému roleplayingu, motiv práce s časovým presem a různé další šílenosti. V naší hře hráči zajali ožralého mágova kamaráda z mokré čtvrti, utekli před armádou skřítků do zahrady, jeden spadl do čarovného jezírka a narostly mu vážčí křídla, chvíli si povídali s květinami, omylem podpálili mágovu pracovnu, zavraždili dítě (ok, tohle si za rámeček nedají), jedna postava se ztratila za zrcadlem a ty zbylé utekly do kosmické knihovny...

Je tady toho tolik! Dobrodružství má přes 100 stránek, ale trochu klame tělem, protože každá jedna místnost je přehledně rozprostřena na dvojstránku, s vlastní mapkou a ilustracemi. I tak je toho tady dost. Samotný dům je propracovaný podrobně a nelineárně, expedice do vedlejších světů jsou spíš jen série řetězených setkání, ale vyloženě si říkají o to, aby na nich šikovný GM začal stavět.

Na co čekáte, zahrajte si to!

První verze dobrodružství je dokonce zdarma, na první pohled vypadá skoro totožná s placenou verzí, ale očekával bych, že ta bude otestovanější (a má obrázky, přehlednější sazbu a hezčí mapky). 

Na mém blogu je pár zápisů.