2008
Tabulka 600 náhodných denních setkání pro S&S velkoměsto
City Encounters for Swords & Wizardry je 42stránkový doplněk tvořený především rozsáhlou tabulkou 600 náhodných setkání, na která můžou dobrodruzi narazit přes den v lehce dekadentním fantasy velkoměstě laděném do sword & sorcery. Cílem není vykreslovat historickou realitu, ale otevírat možnosti pro dobrodružství – od pasáků utíkajících před podvedenými pány, přes náboženská procesí až po všední střetnutí s hlídkou, kupci a všelijakými podvodníky.
Druhou polovinu dokumentu zabírají doprovodné tabulky: předgenerované statistiky nehráčských postav včetně připravených kouzel, náhodná tabulka sword & sorcery jmen.
V roce 2024 vyšlo výrazně revidované vydání City Encounters for Swords and Wizardry.
Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel
- Pro vkládání hodnocení se musíte registrovat nebo přihlásit
Solidní tabulka náhodných setkání
Při hodnocení se nemůžu ubránit srovnání s Melanovou The Nocturnal Table (která mimochodem vznikla jako noční doplněk k těmto setkáním). "Druhá polovina dokumentu" není kdovíjak zajímavá: vygenerovaná NPC můžou ušetřit nějakou práci, ale podobné materiály už jsme viděli zpracované jinde a lépe; jména se hodí; tabulka nočních setkání je velmi podměrečná; generátor patrolujících hlídek ujde.
Teď ale k hlavnímu obsahu: tabulce 600 setkání. Neznat již zmíněná noční setkání, asi bych byl nadšenější. Jenže já je znám. A tak zatímco noční setkání jsou bez výjimky zajímavá, evokativní a příběhotvorná, denní setkání jsou přinejmenší z půlky fádní. Zatímco noční setkání zpravidla rozehrávají nějakou dynamickou situaci, denní jsou statické ilustrace. Ne že by se i ty nedaly použít, v lepším případě ale musí DM (nebo proaktivní hráči) vymyslet, jak je rozherát, v horším projdou scénou za všeobecného krčení rameny. Autor v úvodní poznámce uvádí, že máme nahodit tři až čtyři na ulici, aby postavy měly s kým interagovat. Jenže pokud jsou setkání sama o sobě nezajímavá, nebudou mít hráči žádný důvod zapojovat se do nich, i kdyby jich bylo sto na každém rohu. Orientaci navíc znesnadňuje lay-out, vinou kterého se do jednoho bloku textu slévají jména, popisy i statblocky.
Do ruky tak dostáváme solidní a obsáhlou tabulku, které své využití u herního stolu najde, být ovšem dotaženější, najde využití víc.
(Používám a hodnotím původní vydání z roku 2008.)