U-518

Vložil(a) Selhan dne 16. 11. 2022, 19:15
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2021
Prokletý nacistický u-boat a Danzig propadlý do Nilfheimu

Kobka prokletého nacistického u-boatu i s celým mini-settingem přístavního města Danzig, které se propadlo do Nilfheimu.

Tento systémově nezávislý dvoustránkový modul vznikl v rámci výzvy RPG Kuchyně dungeonů 2021 pořádané RPG Fórem a je volně ke stažení.

Kategorie produktu

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Dungeonová kuchyně 21 2022 Dobrodružství Sborník dobrodružství vzniklých v místním designérském jamu Čeština

4

Asi nejambicióznější letošní příspěvek zaslal Crowen - krom dungeonu v podobě německého u-boatu nám totiž přináší celý setting rovnou i s vlastním podáním magie. A je to lákavý setting - britští magičtí komandos bojující proti esesáckým okultistům a příšerám z Nilfheimu, ohohó. Ale nabízí se samozřejmě otázka, jak se tohle může vlézt na jednu A4 - a, nu… Crowen velmi sympaticky podvádí, když zhusta používá hyperlinky na obrázky a wikipedii - sice to znamená, že tiskem přijdete o tři čtvrtiny informací, ale já jsem zkrátka zaujatý, wikicrawl vždy patřil k mým nejoblíbenějším typům rpg, a vidět tady to nadšení, se kterým je uvedeno, kterou historicky věrnou kopii coltu 1911 britští výsadkáři mají, to je prostě radost.

Nicméně, abych se jen nerozplýval a opravdu i něco napsal k samotnému modulu, protože nebudu lhát, že jakkoli mě fascinuje, taky mě trochu děsí - nejsem si totiž úplně jistý, jak se to bude hrát. Samotná “kobka” v podobě vraku ponorky je například atmosféricky a vizuálně perfektní věc, o tom žádná, ale zároveň je to shluk malinkých místnůstek a úzkých chodbiček, které jsou narvané k prasknutí nepřáteli. Přijde mi, že to budou hrozná jatka - a moc nevidím, jak by za použití nějakých oldschoolovějších, drsnějších pravidel mohli hrdinové přežít, natož zvítězit. Vzhledem k tomu, že stejně prostoru jako kobka zabírá v modulu okolí - Danzig uvízlý v mýtické mlze - nabízí se zkusit namísto přímočarého dungeoncrawlu naverbovat (či spíše zmanipulovat) někoho dalšího, to už se však bohužel do textu opravdu nevešlo. K Danzigu sice máme mapku a dvě zajímavé náhodné tabulky, ale jako příprava to nestačí, a většina práce zůstává na vypravěči. Ne že by to nešlo s pomocí náhodných tabulek odimprovizovat při hře - zvláště když by se použil nějaký systém který nechává hráče s improvizací pomáhat - ale je dobré s tím počítat. Tady je to asi opravdu škoda omezeného rozsahu, rozhodně by nebylo špatné dostat ještě další informace o situaci ve městě, která by se pak dala rozehrát spolu se samotnou strašidelnou a smrtelnou ponorkou.