Theurg

Vložil(a) KDolecek dne 16.03.2021, 01:47
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2004
Pravidla pro hraní theurga v Dračí doupě plus.

Pravidla pro hraní theurga v Dračí doupě plus. Povolání stojí na dvou principech - práce se sférami a mentální praktiky. Theurgové jsou skrze sféry schopni sesílat svá vlastní kouzla skrze formule a přivolávat a ovládat démony. Mentální praktiky theurgovy umožňují rozeznávat ve světě vazby (strukturální, citové, umělé), manipulovat s nimi a využívat je ve svůj prospěch ve své vlastní verzi mentálního souboje. Velkou část příručky tvoří vzorové formule a démoni.

Theurg byl jako fyzický produkt vydán společně se Zlodějem v jedné příručce, ale v elektronické podobě byl vydán odděleně.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

2

Zde hodnotím příručku, nikoliv hru a pravidla v ní obsažená.

O technické stránce příruček viz komentář u Čaroděje.

Narozdíl od Zloděje, Theurgova příručka trpí komplikovaností samotných pravidel a ten samý přímočaře technický způsob popisu, který je obstojný u Zloděje s jeho dovednostními stromy a pavouky, je u Theurga s jeho narovinu dementně překombenou a henrě nepoužitelnou matematikou kouzel (kdy kouzlo "vymýšlíte", což je proces, který doslova zahrnuje výpočet netriviální matematické rovnice o několika proměnných - což si nedělám ani trochu srandu) prostě nefunguje. Strohé příklady nejsou úplně dostatečné, popř. ani nejsou nutně úplně přehledné, v příručce je kromě poskytnutých rovnic minimum nějakých pomůcek nebo vodítek, která by hráči usnadnila život. Hraní Theurga je nekonečné plnění domácích úkolů z matematiky a Theurgova příručka funguje jako učebnice, ale bohužel ne jako tahák.