Dračí doupě plus: Příručka pro hráče

Vložil(a) KDolecek dne 15. 03. 2021, 23:19
2
Průměr: 1.5 (2 hlasů)
2004
Základní pravidla pro Dračí doupě plus

Tato příručka je nezbytným základem pro hraní DrD+. Obsahuje pravidla pro tvorbu a vývoj postavy, popis herních mechanismů, jimiž jsou řešeny veškeré činnosti ve hře, pravidla pro boj, pohyb a únavu a pro obecné dovednosti.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

1

Textu je tam mraky, grafika vypadá divně, ty mdlé stíny vypadají jako šmouhy. Popisy nejsou poutavé, více se to podobá manuálu. Jelikož povolání má vlastní knihy ( vždy po dvou ale i tak je to dost) tak vlastně aby jste měli úplnou družinu tak potřebujete 3 další knihy. Tabulky, tabulky, tabulky, tabulky....

2

Při hodnocení základní příručky hry je těžké oprostit se od kvalit hry samotné, ale zkusme to:

Základní kniha DrD+ měla na svou dobu pro náš trh velmi dobrou produkci - pevné desky, kvalitní papír a tisk, rozumnou sazbu, docela hezké obrázky.  V porovnání se zahraničím dobře zpracovaný standard. Na naše místní poměry rozhodně pokrok. Ve své době by za to řemeslné zpracování asi měla +1*, ale ty doby jsou už pryč.

Bohužel, příručka samotná se četla víc jako technický manuál, než jako hra - ano, částečně jsou na vině překombená pravidla samotná, ale částečně to je i styl samotné příručky. Byly tam příklady, ale ty byly skutečně stroze věcné, bez nějaké větší atmosferické hodnoty.

Celkově to je příručka, která neurazila, ale ani moc neoslovila. Oproti původnímu DrD PPZ které sice byly chaotické, ale měly svojí atmosféru a naznačené přísliby, působí skoro sterilně - jako ostatně bohužel celé DrD+.